Előszó
Ez a könyv azok számára készült, akik meg akarják ismerni az orosz nyelvet, ezt az óriási területen beszéli, rendkívül gazdag és igen fontos világnyelvet Könyvünknek fő célja az, hogy mindazok,...
Tovább
Előszó
Ez a könyv azok számára készült, akik meg akarják ismerni az orosz nyelvet, ezt az óriási területen beszéli, rendkívül gazdag és igen fontos világnyelvet Könyvünknek fő célja az, hogy mindazok, akik végigtanulják, helyes oroszsággal tudják kifejezni magukat szóban és írásban egyaránt, valamint hogy különösebb fáradság nélkül tudjanak újságot és könnyebb irodalmi szöveget olvasni. Könyvünk az elemi foktól fokozatosan tovább haladva tanítja az orosz nyelvet, teljesen elegendő hangtani és nyelvtani ismereteket nyújtva kezdőknek és haladóknak. Ezenkívül tartalmazza a leggyakrabban használatos szavakat (kb. 5000-et) és számos kifejezést. A könyv 4 részből áll:
1. Hangtani bevezetés,
2. A tulajdonképeni nyelvkönyv
3. Olvasmányok.
4. Függelék.
A hangtani részben (9 lecke) a kiejtés, olvasás és helyesírás alapvető szabályainak ismertetésén kívül találunk hangtani gyakorlatokat és kulcsot az olvasáshoz, A fonetikai nehézségekre való tekintettel: A. hangokat az orosz ábécé betűivel jelöljük. Nemzetközi hangtani átírási jeleket akkor használunk, mikor olyan hangokat kell jelezni, melyek csak a hangképzés bizonyos eseteiben jönnek létre, A hangtani gyakorlatokat magyarázó megjegyzések, valamint a szavak és kifejezések magyar fordítása egészítik i. , Mindamellett, hogy a hangtani rész többé-kevésbbé független egységei alkot, a későbbi nyelvi leckéknél, fonetikai, olvasási és helyesírási kérdésekben továbbra is irányadóul szolgál. A kiejtés és helyesírás különleges eseteit az egyes leckék kapcsán tárgyaljuk, A tulajdonképeni nyelv könyv leckéi, összesen 7Ő, olvasmány szövegekből, szó jegyzékből, hangtani, szótári és nyelvtani magyarázatokból, valamint gyakorlatokból állanak. A leckéket úgy állítottuk össze, hogy a kezdő, aki végigtanulja azokat, elsajátítsa a szavak, kifejezések, nyelvtani alakok helyes használatát és ugyanakkor az írásban, olvasásban s kiejtésben is egyaránt tökéletesedjék.
Vissza