Előszó
A XXI. század elején megjelenő különleges könyvet tart a kezében a Kedves Olvasó, amely kiváló alkalom történelmünk megidézésére, elődeink méltatására.
Kiskunfélegyháza helytörténete, írásos...
Tovább
Előszó
A XXI. század elején megjelenő különleges könyvet tart a kezében a Kedves Olvasó, amely kiváló alkalom történelmünk megidézésére, elődeink méltatására.
Kiskunfélegyháza helytörténete, írásos emlékeinek gyűjteménye e kiadvány közrebocsátásával ismét egy jelentős darabbal gyarapodott. Ez a mű hűséges társa lesz a helyismeretet kedvelőknek és különleges kalauza lesz a város nevezetes épületei, szobrai, emléktáblái, emlékművei iránt érdeklődőknek.
Elmondja mindazt, amit olyan nehéz megfogalmazni: mit jelent a haza, az otthon. Elmondja, mit rejtenek az épületek, a falak a mai ember számára. A félegyháziak mindig is erős történelmi érzékkel és kifejezett érdeklődéssel fordultak múltjuk, kulturális örökségük felé. Ezért bizonyult az elmúlt évek egyik szellemi hiánycikkének a történelem eredeti szépségeit restauráló összefoglalás, amely lényeges látni- és tudnivalókat gyűjt össze a város nevezetes épületeiről, szobrairól, emléktábláiról, emlékműveiről.
Örömömre szolgált, hogy a szerző, Urbán Miklósné mélyre ásott a múltba, hogy a múlt megismerésével a jelent elviselhetőbbé és a jövőt gazdagabbá tegye.
A megjelent kiadvány jó ügyet szolgál: a múlt értékeit idézi szóban és képben, erőt és önbizalmat ad.
A Petőfi Sándor Városi Könyvtár gondozásában, több évtizedes műhelymunka eredményeként megjelentek többek között Móra István, Mezősi Károly, Fekete János életét és munkásságát bemutató kötetek, továbbá több kisebb helytörténeti kiadvány, mint például az Ereklyés országzászló, a Hattyúház története.
Köszönetemet és elismerésemet fejezem ki Urbán Miklósnénak szívvel-lélekkel végzett munkájáért és a Petőfi Sándor Városi Könyvtár valamennyi dolgozójának önzetlen tevékenységéért.
Vissza