1.045.445

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Népi gazdálkodás Havadon

Szerző
Szerkesztő
Grafikus
Fotózta

Kiadó: Kriterion Könyvkiadó
Kiadás helye: Kolozsvár
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 222 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 13 cm
ISBN: 973-26-0684-3
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tovább

Előszó


Vissza

Fülszöveg


Jelen kötet, melyet a szíves Olvasó figyelmébe ajánlok, a 2000-ben megjelent Változó népi kultúra. Társadalomnéprajzi vizsgálat Havadon című munka folytatása. Míg az első kötet a falu szellemi életével foglalkozott, e folytatás - miként címe is sugallja - a falu gazdasági életének aprólékos elemzését, illetve szintézisét kínálja. Munkatársaim bizonyították: mélyről jövő, hiteles faluképet azok tudnak igazán megalkotni, akik a faluval együtt élnek, nem kívánkoznak el innen, így a falu gazdasági és szellemi életét a maga mélységében, folytonosságában, bonyolultságában is megismerhetik. Havad azt a falu-modellt képviseli, amelyben faluközösség nem zárkózik el a kultúrától, s mely már a harmincas években is tudományos gazdasági ismeretekre tett szert, ezeket munkájában értékesítette. Ez azonban elsősorban a férfitársadalomra vonatkozik. Kisebbségünk felelősei számára azonban az asszonyok továbbképzése nem jelentett az előbbihez hasonló késztetést. Minek tulajdonítható ez? Talán a sok... Tovább

Fülszöveg


Jelen kötet, melyet a szíves Olvasó figyelmébe ajánlok, a 2000-ben megjelent Változó népi kultúra. Társadalomnéprajzi vizsgálat Havadon című munka folytatása. Míg az első kötet a falu szellemi életével foglalkozott, e folytatás - miként címe is sugallja - a falu gazdasági életének aprólékos elemzését, illetve szintézisét kínálja. Munkatársaim bizonyították: mélyről jövő, hiteles faluképet azok tudnak igazán megalkotni, akik a faluval együtt élnek, nem kívánkoznak el innen, így a falu gazdasági és szellemi életét a maga mélységében, folytonosságában, bonyolultságában is megismerhetik. Havad azt a falu-modellt képviseli, amelyben faluközösség nem zárkózik el a kultúrától, s mely már a harmincas években is tudományos gazdasági ismeretekre tett szert, ezeket munkájában értékesítette. Ez azonban elsősorban a férfitársadalomra vonatkozik. Kisebbségünk felelősei számára azonban az asszonyok továbbképzése nem jelentett az előbbihez hasonló késztetést. Minek tulajdonítható ez? Talán a sok évszázados patriarchális szemléletnek, melyben a nők diszkriminációja oly nagy hangsúlyt kapott?
Reménységgel ajánlom a Havadról szóló második kötetet, és egyben azzal a bizonyossággal, hogy fontos dokumentum a jövendő számára is. Reményem szerint a kötet sorai jól bizonyítják: bízhatunk a jövendőben, s ennek szellemében tegyünk is meg mindent megmaradásunk érdekében. Havad lelki és szellemi élete igazolja azt is, hogy a tudás behatolása nem veszélyezteti a falut, sőt az egyetlen esély arra, hogy faluként megmaradjon; kivédje korunk veszélyes kihívásait: a kirajzást, az elnéptelenedést.
Nagy Olga Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Népi gazdálkodás Havadon Népi gazdálkodás Havadon Népi gazdálkodás Havadon
Állapot:
2.680 ,-Ft
13 pont kapható
Kosárba