Fülszöveg
Bakos István 1943. november 14-én, Bánfán született. Újpet-rén végezte az általános iskolát, Szentlőrincen a mezőgazdasági technikumot. Pályáját agronómusként kezdte, majd az ELTE bölcsészkarán magyar-népművelés szakon folytatott tanulmányokat. 1969-ben végzett, 1970-ig az Eötvös Kollégium diákja volt, azóta a fővárosban él családjával. Pályája során tudományos kutatóként, kutatásszervezőként és köztisztviselőként dolgozott: a Magyar Tudományos Akadémia Tudományszervezési Intézetében (1970-73), a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsában (1973-1975), a kormány Tudománypolitikai Bizottságában (1975-1978), az MM Tudományszervezési Intézetében, majd a Művelődési Minisztériumban (1979-1994). 1994-től 1999-ig a Magyarok Világszövetsége választott főtitkára, 1999-2004 között a Nemzeti Tankönyvkiadóban főosztályvezető, a határon túli magyar oktatás és tankönyvellátás menedzsere nyugdíjazásáig. A hazai civil társadalom építésének diákkorától aktív résztvevője. Eddig tíz könyve, s közel...
Tovább
Fülszöveg
Bakos István 1943. november 14-én, Bánfán született. Újpet-rén végezte az általános iskolát, Szentlőrincen a mezőgazdasági technikumot. Pályáját agronómusként kezdte, majd az ELTE bölcsészkarán magyar-népművelés szakon folytatott tanulmányokat. 1969-ben végzett, 1970-ig az Eötvös Kollégium diákja volt, azóta a fővárosban él családjával. Pályája során tudományos kutatóként, kutatásszervezőként és köztisztviselőként dolgozott: a Magyar Tudományos Akadémia Tudományszervezési Intézetében (1970-73), a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsában (1973-1975), a kormány Tudománypolitikai Bizottságában (1975-1978), az MM Tudományszervezési Intézetében, majd a Művelődési Minisztériumban (1979-1994). 1994-től 1999-ig a Magyarok Világszövetsége választott főtitkára, 1999-2004 között a Nemzeti Tankönyvkiadóban főosztályvezető, a határon túli magyar oktatás és tankönyvellátás menedzsere nyugdíjazásáig. A hazai civil társadalom építésének diákkorától aktív résztvevője. Eddig tíz könyve, s közel félezer írása jelent meg lapokban, honlapokon, folyóiratokban.
A MAGYAROK VILAGSZOVETSEGE
A Magyarok Világszövetsége ^^ pártoktól és kormányoktól független társadalmi szer-
Tagjai, tagszervezetei a vi-lág mintegy ötven országában dolgoznak, működnek.
A szervezet alapvető' célja a
nemzeti tudat megtartása és erősítése, a magyar-magyar és a magyarsággal együttélő népekkel való kapcsolatok fejlesztése.
A Világszövetség feladatának tekinti
a magyarság érdekvédelmét, a magyar nyelv és az egyetemes magyar kultúra ápolását.
Különös felelősséget vállal az ország határain túl őshonos, illetve szórványban, vagy emigrációban élő, mintegy öt-
milliós magyar népességért.
Rm^NI^^^ Tevékenységét főleg tagszer-vezetei, társszervezetei és (^fclv fgjJ^B tagjai révén a Kárpát-meden-^^a^fiiKlCM Gében összefüggő tömbben, s jSS^^Ű^m a világon szétszórtan élő ma-gyar közösségekben fejti ki.
Együttműködésre törekszik a hasonló célú (albán, örmény, ír, lengyel, ukrán, zsidó és más) szervezetekkel.
Kapcsolatot tart a hazai és határon túli magyar politikai pártokkal és kormányszervekkel, nemzetiségi szervezetekkel.
A Magyarok Világszövetsége több nemzetközi szervezetben folytat külügyi munkát pl,: Európa Tanács, EBESZ, FUEV.
Székhelye: Budapest.
Magyarok Világszövetsége a nemzet szolgálatában, 1996
Vissza