Előszó
Hölgyeim és uraim, kedves barátaim!
A lakiteleki Antológia Könyvkiadó munkatársait és annak vezetőjét, szerkesztőjét Agócs Sándort köszöntöm először. Az igazán realista ember hisz a csodákban és...
Tovább
Előszó
Hölgyeim és uraim, kedves barátaim!
A lakiteleki Antológia Könyvkiadó munkatársait és annak vezetőjét, szerkesztőjét Agócs Sándort köszöntöm először. Az igazán realista ember hisz a csodákban és csoda történt itt az elmúlt napokban.
Amikor a kiadó munkatársa, Sütőné Gulyás Éva egy délután fölhívta Kiss Gy. Csabát telefonon és mondta neki, hogy legyen szíves holnapra kijavítva visszaküldeni a korrektúrát, mert szombatra könyvet készítünk, akkor Kiss Gy Csaba megkérdezte: - Melyik szombatra? - Most szombatra - hangzott a válasz. Csend a telefon másik végén, majd kis idő múlva Kiss Gy Csaba megszólalt: - Dehát ma szerda van?! - Igen, tudom, de szombatig meg kell csinálnunk a könyvet, ezért sürgős a korrektúra...
Azt már nem tették hozzá, hogy nem egy, hanem két könyvet készítettek elő. Az elsőt Nemzet és tudomány, a másikat Nemzet és kultúra címmel. Mindkettő a Kossuth Klubban a Hazai Műhely rendezvénysorozat jegyzőkönyvét tartalmazza. Köszönöm Agócs Sándornak, hogy művelte a csodát és nem magyarázta, és dolgoztak keményen ezért a két könyvért. Most, hogy biztonságos támogatónk is van, reméljük, hogy a következő időkben minden alkalommal a korábbi rendezvény jegyzőkönyvét itt a helyszínen át tudjuk adni az érdeklődőknek.
Köszönöm, kedves Sándor, köszönöm a munkatársaidnak, mindenkinek!
Nemzet és iskola. Száz esztendővel a honfoglalás után, 996 tavaszán egy dunántúli erdős dombtetőn, Szent Márton hegyén, Pannónia egyik halmán, Pannonhalmán, az erdő csendjét fekete csuhás bencés barátok hangos kiáltása verhette föl, terelték a tizenéves diákokat az első magyar-földi iskolába.
Vissza