Előszó
A társalgókönyv használatához szükséges útmutatás.
A könyv elején rövid nyelvtani összefoglalást talál, mely két célt szolgál; először is tájékoztatja az olvasót a német nyelv legfontosabb...
Tovább
Előszó
A társalgókönyv használatához szükséges útmutatás.
A könyv elején rövid nyelvtani összefoglalást talál, mely két célt szolgál; először is tájékoztatja az olvasót a német nyelv legfontosabb nyelvtani sajátságairól, főleg a főnév és melléknév ejtegetéséről és az igeragozásról. Ez a nyelvtani rész nem egyszerre tanulandó át, hanem mindenkor, ha a könyvben esetleg újabb és újabb nehézségek adódnak, a megfelelő részek átolvasása ajánlatos.
Másodszor magának a szókincsnek fontos részét is ott találja az olvasó. így pl. a számokat a számnevekről szóló fejezetben; az ilyen szókat: itt, ott, hol?, merre?, mikor?, miért? és az ezekre a szókra illő feleleteket, mint: messze, közel, későn, korán stb. a határozókról szóló fejezetben. Itt találja továbbá a magyar határozóragoknak és névutóknak megfelelő német szókat a viszonyszók fejezetében.
A beszélgetések abc-sorrendben következnek egymásután; itt aztán megtalálja az illető tárgykörhöz tartozó legfontosabb szókincset és szólásmódokat. Ha pl. ezeket a szókat keresi: ing, nyakkendő stb., a divatárúkereskedő című fejezetben találja meg. Avagy az ételeket az ebéd (vagy reggeli, vacsora) című fejezetben. A fej, nyak, kéz stb. szókat az ember című fejezetben és így tovább.
Igen ajánlatos, hogy ezeket a beszélgetéseket többször és fennhangon olvassa. Amennyiben csak kérdések, igyekezzen németül rá felelni is. Sok helyütt egyedül is alkothat mondatokat az előforduló szókincs segítségével.
Vissza