Előszó
Tájékoztató.
Ennek a haladók részére készült német nyelvkönyvnek célja, hogy mindazok, akik akár iskolai tanulmányaik, akár pedig a gyakorlati élet útján már elsajátítottak egyet-mást a német...
Tovább
Előszó
Tájékoztató.
Ennek a haladók részére készült német nyelvkönyvnek célja, hogy mindazok, akik akár iskolai tanulmányaik, akár pedig a gyakorlati élet útján már elsajátítottak egyet-mást a német nyelv ismeretéből, avagy ennek a Lingua-kiadásnak első részét már megtanulták, azonban érzik magukban, hogy nem biztosak a nyelvtani alakokban, avagy a szókincsük hézagos, kifejezésben készségük hiányos, oly alapot szerezzenek, melynek folytán minden bizonytalanságot eloszlathatnak és úgy a beszéd gyakorlati (írásbeli és szóbeli) használatában, mint pedig a nyelvtani szabályok biztos tudásával a német nyelv tökéletes tudását érjék el.
A módszer, melyet itt követünk, szintén a gyakorlati célt tartja szem előtt. A nyelvtani anyagot teljesen kezdettől fogva tárgyaljuk, de felölelünk minden alakot; különös részletességgel tárgyaljuk a főnevek nemére vonatkozó szabályokat, valamint az igék ragozásában előforduló változásokat. (Az erős és vegyes ragozású igék külön táblázatát is közöljük.)
Az olvasmányok úgy vannak összeválogatva, hogy az illető nyelvtani alakok mintegy szemléltetve fordulnak elő bennök, de különösen erre a célra készültek a minden lecke végén levő fordítási gyakorlatok, melyeket a tanulónak írásban kell elvégeznie.
Ha a tanuló a maga emberségéből már elkészült a dolgozattal, akkor a könyvhöz csatolt kulcs segítségével meggyőződik róla, hogy jól fejtette-e meg, az esetleges hibákat pedig gondosan kijavítja.
Az olvasmányokat Goethe, Heine, Lessing, Grimm, Hebel, Herder stb. írók műveiből válogattuk össze; számos földrajzi (kivált Németországot tárgyaló) leírás van köztük; a céljuk az, hogy a tanuló szókincse gazdagodjék általuk és hogy a társadalmi élet minden vonatkozását illető szókincsre tegyen szert.
Vissza