1.075.791

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig
Új könyv

Nem is tudom... ráadás. Írások építészetről, műemlékvédelemről és másról

Szerző

Kiadó: Hungarovox Bt.
Kiadás éve:
Oldalszám: 360 oldal
Nyelv:
Méret: 113 mm x 198 mm
ISBN: 9789635340514

Tartalom

A kötelező mértéket meghaladó teljesítményre hajlandónak lenni mindig hősiességet és életerőt igé-nyelt. Hát még itt és most nálunk. Amikor olyan korszakban élünk, ami a 'minek?' kérdést gyakran felteszi, de választ nem tud rá adni. Thomas Mann szerint az ilyen emberi teljesítményhez erkölcsi önállóság és közvetlenség kell, életerő.
Nagy Gábor - bár miniesszé kötete mintaadójának a magyar Kristóf Attilát, a cseh Jioí Menzelt vagy éppen a lengyel Leszek Kolakowskit tekinthetjük - mégis Thomas Mann-i önállósággal teszi a dolgát. Tudása, műveltsége, humora irigylésre méltó és mindez közvetlenséggel, olvasóinak, kollégái-nak a szeretetével párosul. Nem felháborodik, nem kioktat, hanem történeteivel bátorít és a sznobériát elutasító igényességet közvetít.
A kötet a magyar műemlékvédelem csetlő-botló mindennapjait tükrözi. Nem az úgynevezett nagykérdéseket elemzi, hanem a valósággal foglalkozik: a szakma túlélésének esélyét, küzdelmét villantja föl, bájjal és nem haraggal. Az érdekek harcában, a reformok, a permanens átszervezések közepette gyakran háttérbe szorul a szakma és a tudomány. Pláne, ha maga a műemlékvédelmi szakma sem egységes. Nagy Gábor írásai mégis reményt adnak; a szakmai konzultációk, baráti, kollegiális beszélgetések, az emberi közösségek világát idézik. Hogy lesz-e folytatás? Bizonyára. (Rosdy Tamás)

Témakörök

Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Nem is tudom... ráadás. Írások építészetről, műemlékvédelemről és másról

Olvasatlan példány

Állapot: Új
2.500 Ft
2.375,-Ft
Kosárba
Kuponos kedvezmény ezen könyv esetében nem vehető igénybe.