Fülszöveg
ITi, i i '
„Tényleg kérdem, mi a fenének van még MTA, mi a fenének vannak még egyetemek és tanszékek, amikor a tudományos kérdésekben Orbán maga dönt, oszt jó napot! Most például Orbán határozott, s megszületett a verdikt: a magyar nyelv a türk nyelvcsaládhoz tartozik.
Sztálin a Marxizmus és nyelvtudomány kérdései című halhatatlan opusával nem csupán azt igyekezett bizonyítani, hogy ő maga a nyelvtudományhoz is ért, helyesebben azt, hogy csak ő ért a nyelvtudományhoz, hanem tudományos eszmefuttatásában azt is, hogy a nyelv nem társadalmi, hanem természeti jelenség, maga a természet, és fejlődésének és kiteljesedésének végén, a proletariátus világméretű egyesülésének pillanatában a nyelvek is egyesülni fognak. Sztálin tévedett. A magyar és a türk nyelv már a világ proletariátusának egyesülését megelőzően egybeolvadt, fuzionált, összefonódott, hogy világító fáklyaként ragyogja be a türk nyelveken szóló népek orbáni vajúdásának vi-lágtörténekni eredményeként szeplőtelenül fogant és...
Tovább
Fülszöveg
ITi, i i '
„Tényleg kérdem, mi a fenének van még MTA, mi a fenének vannak még egyetemek és tanszékek, amikor a tudományos kérdésekben Orbán maga dönt, oszt jó napot! Most például Orbán határozott, s megszületett a verdikt: a magyar nyelv a türk nyelvcsaládhoz tartozik.
Sztálin a Marxizmus és nyelvtudomány kérdései című halhatatlan opusával nem csupán azt igyekezett bizonyítani, hogy ő maga a nyelvtudományhoz is ért, helyesebben azt, hogy csak ő ért a nyelvtudományhoz, hanem tudományos eszmefuttatásában azt is, hogy a nyelv nem társadalmi, hanem természeti jelenség, maga a természet, és fejlődésének és kiteljesedésének végén, a proletariátus világméretű egyesülésének pillanatában a nyelvek is egyesülni fognak. Sztálin tévedett. A magyar és a türk nyelv már a világ proletariátusának egyesülését megelőzően egybeolvadt, fuzionált, összefonódott, hogy világító fáklyaként ragyogja be a türk nyelveken szóló népek orbáni vajúdásának vi-lágtörténekni eredményeként szeplőtelenül fogant és a magyar és a Türk Birodalom sztyeppei-nomád szakralitásában világra hozott Asina-klán régi vágású kereszténydemokráciájának a magyarba mint különleges és veszélyeztetett fajtába történő töltekezésének csakránkjellemző észjárását a súlytalanná vált, romlott, dekadens és szekuláris Európa ellenében, vágtató lóról eleresztett nyílegyenes pályán röpülő nyílvesszőként végleg kiegyenesítve ősi történelmünk megannyi varga-betűjét, zsákutcáját és cikcakkját, hogy végül bíborbanszületett (porphürogenétosz) keresztény magyar férfiként, bokacsattogtatós krakélerkedés nélkül, kizárólag férfiként tegye fel valami nagy dologra (esetleg nagydologra) az életét "
illllllllllilllllllili
„Akkor hát tisztázzunk néhány dolgot. Persze, hogy félek, mi több, tele vagyok félelemmel. Apa vagyok, európai polgár vagyok, magyar zsidó vagyok, rengeteg félteni és félnivalóm van. Már hogyne volna bennem félelem! Egy örök, szűnni nem akaró, a legutóbbi időkben folyamatosan erősödő, nyomasztó érzés, szívtájon, gyomor környékén, zsibbadó végtagokban.
Tehát félek, van mitől, van kitől, s van miért és van kiért aggódnom. De politikai félelem nincs bennem. Egyszerűen nem tudom, mi az. Kitől kellene félnem? Ezek tényleg mindenre képesek volnának? Egy frászt, korántsem képesek mindenre Mindarra képtelenek, ami nekem oly fontos, s ami az életemnek valódi értelmet ad A tudás, az értelem, a humor és az irónia egészen más fegyver Az egyetlen pajzs, ami tökéletesen védetté tesz."
A kiváló filozófus, Gábor György e kötetbe rendezett írásai Facebook-bejegyzésekként, tökéletesen szabadon, az utóbbi évek legmeghatározóbb történéseire való villámgyors reakciókként születtek. A Facebook a mának íródik, az események szavakba rögzített lenyomatai gyorsan legördülnek a hírfolyamban, és ki tudja mikor, mely okból enyésznek el mindörökre. A könyv viszont szívós, évszázadokkal dacoló, kézbe vehető, ide-oda lapozgatható, több mint szép tárgy, ami - állítják - soha nem ég el. Ezért gyűjtöttük egybe, és tesszük hozzáférhetővé Gábor György Face-book-bejegyzéseiből készült válogatást. Tekintsük egy kicsit ezt a „határátlépő" könyvet a közösségi oldal mint információs csatorna apró főhajtásának a - reméljük - halhatatlan Gutenberg-galaxis előtt, amely nélkül a Nem félsz boofcban fellelhető roppant tudásanyag sohasem halmozódhatott volna fel.
Vissza