1.067.056

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Vadászirodalom

Szerző
Szerkesztő
Lektor
Budapest
Kiadó: MÉM Vadászati és Halászati Főosztály
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Varrott papírkötés
Oldalszám: 101 oldal
Sorozatcím: A vadgazdálkodás fejlesztése
Kötetszám: 19
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN:
Megjegyzés: Orosz, német, angol nyelvű tartalomjegyzékkel és összefoglalóval.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A magyar vadászati irodalom helyzete kezdettől fogva sajátságos volt. Több tudományterület, sőt a széppróza széles határmezsgyéjén helyezkedett el a legutóbbi időkig. Különösen a felszabadulás... Tovább

Előszó

A magyar vadászati irodalom helyzete kezdettől fogva sajátságos volt. Több tudományterület, sőt a széppróza széles határmezsgyéjén helyezkedett el a legutóbbi időkig. Különösen a felszabadulás előtti időkre jellemzőek ezek a sajátságos kapcsolódások: többnyire az erdészeti irodalomban volt legjobban otthon, de egyaránt tartozott a halászat-horgászat, sőt a madarászat területéhez is. Sokféle kapcsolódását a „halász-vadász-madarász-" hagyomány és -szemlélet fejezte ki, ami mellett még önállóan és más témákhoz kapcsolódva kibővült a sportlövészettel, a vadászkutya-irodalommal, a természetvédelemmel, az állattannal, sőt a természetleíró és a vadászélményeket tartalmazó szépirodalommal, vadászati útleírásokkal, vadásznaplókkal.
Ez a szerteágazó témagazdaság, amely szinte mindig vadászszemléletű alapon nyugodott, a felszabadulás után is megmaradt. Ebben az időszakban azonban már igen gazdagon jelentkezik az önállóan művelt fiatal tudományág, a vadbiológia és a tudományosan művelt vadgazdálkodás irodalma. A „vadászati szakirodalom" megfogalmazás helyett megfelelőbb és helytállóbb a mai napig is fennálló szerte ágazás következtében „vadászati jellegű" irodalomról beszélni.
Meglepően gazdag és nagyszámú a felszabadulás utáni 30 esztendő vadászati jellegű irodalma. Ezen belül különösen az utóbbi évtizedben mind nagyobb számban jelent meg tudományos értékű munka.
A további eredményes munkához szükségessé vált a vadászati jellegű irodalom összeállítása. Ezekből a felszabadulás után megjelent kiadványokat tartalmazza ez a munka. A tématerület nagysága, a más területre való átfedések, a kiadványok többnyire alacsony példányszáma és sokszorosított volta nagyon megnehezítette az adatgyűjtést. Noha a teljességre való törekvés és szándék vezette az összeállítót, feltehetőleg kimaradt néhány kisebb, helyi jellegű kiadvány. Ezért minden további adatközlést, (kiegészítést köszönettel vesz az összeállító. Az összeállítás folyamán alapvető igény volt: (minden olyan önálló kiadvány - könyv, jegyzet, beszámoló, naptár, különlenyomat stb. (újságcikk nem) - szerepeljen benne, amely valamilyen szempontból a vadászattal, a vadgazdálkodással, illetve a vadászatot érintő határterületekkel foglalkozik. Vissza

Tartalom

Előszó5
Dr. Fodor Tamás: Az 1945-1974 között megjelent vadászati jellegű irodalom7
Dr. Fodor Tamás: Az 1945-1974 között megjelent vadászati szaklapok55
Nagy Domokos Imre: A vadászirodalom (Kísérlet egy sajátos irodalmi jelenség elemzésére)61
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem