Előszó
Az 1994 - ben megkezdődött a biztonságszervező képzés létrehozói azt az igényt ismerték fel, hogy az intézmények egy része, a kis- és közép-vállalatok, vállalkozások a szerteágazó biztonsági...
Tovább
Előszó
Az 1994 - ben megkezdődött a biztonságszervező képzés létrehozói azt az igényt ismerték fel, hogy az intézmények egy része, a kis- és közép-vállalatok, vállalkozások a szerteágazó biztonsági előírásoknak csak olyan szakember bevonásával tudnak megfelelni, aki felkészült a különféle szakterületek áttekintésére, a szükséges feladatok összehangolására, vitelére.
Az az ügyintéző, aki egyedül felelős a munkavédelmi, a rendészeti, a vagyon-, a tűz-, és polgári védelmi előírások betartásáért, tapasztalhatta, hogy a szaktanfolyam elvégzését követően a biztonságszervezés szerteágazó feladatait jobban átlátja, és így eredményesebben tudja munkáját ellátni.
A szaktanfolyami képzés sikerét elősegítette az időközben elkészült, hét kötetből álló jegyzetsorozat. Ezek a szakkönyvek - amelyek eddig 8 kiadásban jelentek meg - nemcsak a szakvizsgára történő felkészülést segítik, hanem a mindennapi munkában kézikönyvként is jól használhatók.
A jegyzetsorozat új kiadásánál azt a megoldást választottuk, hogy a már korábban kiadott és az oktatásban jól bevált jegyzeteket változatlan utánnyomással jelentetjük meg. Ugyanakkor elkészíttettük a nyolcadik kiegészítő kötetet, amely minden szakterülethez kapcsolódóan tartalmazza az újdonságokat, az időközben bekövetkezett jogszabályi változásokat és a szükséges függelékeket. Ez egyben azzal az előnnyel is jár, hogy a korábbi kiadásokkal rendelkezők egyetlen jegyzet megvételével aktualizálják szakkönyveiket.
Remélem, hogy a szakképzés jövendő hallgatói, oktatói örömmel fogadják az új kiadást.
Dr. Ginsztler János
egyetemi tanár, intézeti igazgató
Vissza