Előszó
Az Újszövetségi Szentírásban olvassuk Jézus csodáját, melyet a Bethesda fürdőben tett. Mikor meghallotta a beteg ember panaszát: „Nincs emberem, aki a gyógyulást hozó vízhez vigyen," Jézus lett...
Tovább
Előszó
Az Újszövetségi Szentírásban olvassuk Jézus csodáját, melyet a Bethesda fürdőben tett. Mikor meghallotta a beteg ember panaszát: „Nincs emberem, aki a gyógyulást hozó vízhez vigyen," Jézus lett számára a segítő, Ő adta vissza egészségét.
Az Egyház hosszú, nehéz évtizedek után úgy érezhette magát hazánkban is, mint akit bénaság gyötör, mint akinek nincs már elég belső ereje ahhoz, hogy kihasználja a gyógyulás, az új élet lehetőségét. Különösen így volt ez azokon a területeken, ahol kevés hívő ember működhetett. Mikor a Katolikus Egyetem tíz évvel ezelőtt megkezdte működését, majd mikor 1995-ben megindult a Jog- és Államtudományi Kar is, élet-halál kérdése volt, hogy a hívő szakemberek kiálljanak a katolikus felsőoktatás ügye mellett, kivegyék részüket az Egyetem munkájából. Nem a dicsőség és nem a kényelmes feltételek közötti derűs alkotás felhőtlen éveit vállalták. Ideiglenes helyen, felújítás alatt álló épületben, fizikai és jogi nehézségekkel küzdve kellett egyetemi életet, mégpedig katolikus egyetemi életet kezdeni.
Radnay József dékán úr kezdettől fogva kivette részét Jog- és Államtudományi Karunk munkájában. Szakértelmével biztos, világos, határozott véleményalkotásával, keresztény elkötelezettséggel alapozta meg a munkajog színvonalas oktatását. Különleges áldozatkészségről tett tanúságot, amikor a Kar első dékánja és szervezője, Zlinszky János után a dékáni tisztséget elvállalta. Vezetői munkásságát az érlelődés és megerősödés jellemezte a Kar életében. Embere lett látszólag elgyengült Egyházunknak, eszköze annak a csodálatos fejlődésnek, amely a Gondviselés műve.
Méltán illeti meg őt születésnapján Egyetemünk egész közösségének tisztelete és hálás szeretete.
Szívből kérjük életére és munkásságára Isten bőséges áldását.
Budapest, 2002. június
Dr. Erdő Péter
püspök, rektor
Vissza