Előszó
Kedves Kis Kémikus Barátunk!
Örömmel köszöntünk a Kis Kémikusok 8. osztályos Baráti Körében!
Immár második éve tanulod a kémiát. Minden bizonnyal megértetted, hogy a kémia tudása fontos része az...
Tovább
Előszó
Kedves Kis Kémikus Barátunk!
Örömmel köszöntünk a Kis Kémikusok 8. osztályos Baráti Körében!
Immár második éve tanulod a kémiát. Minden bizonnyal megértetted, hogy a kémia tudása fontos része az általános-műveltségnek. Ugyanakkor a kémia a gyakorlati élet számos területén meghatározó fontosságú, a jólét feltételeinek megteremtésében nem nélkülözhetjük eredményeit.
A mezőgazdaság a több és jobb termés előállításában számíthat a kémia és a vegyipar támogatására. Az iparban a korszerű gépek, a mikroelektronika, a közlekedési eszközök és a számtalan használati eszköz anyagainak előállítása a modern vegyipar nélkül elképzelhetetlen lenne. Textíliák, gyógyszerek előállításában is hasznosulnak a kémia eredményei.
A kémiának a "jó oldalait" ismerjük, szívesen fogadjuk, azonban egyre nagyobb problémát jelent hazánkban is és az egész világon a kémia "árnyoldalaként" emlegetett környezetszennyezés. Valóban a KÉMIA a vétkes és a KÉMIKUSOK, akik kikísérletezik, előállítják a vegyi anyagokat? Ha jól végiggondoljuk, kiderül, hogy a hozzá nem értő, felelőtlen emberi cselekedetek következtében kerül az olaj a folyók, tavak vizébe, a hibás anyagkezelés idézi elő a növényvédőszerek, gyomirtószerek használata során a mérgezést.
Ezért döntöttünk úgy, hogy a 8. osztályos Kis Kémikus Baráti Kör foglalkozásainak témájául a kémia és a környezetvédelem kapcsolatának vizsgálatát választjuk.
Reméljük, sok hasznos ismerettel gazdagodtok a Baráti Körben!
Élményekben, sikerekben gazdag munkát kíván a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat
Vissza