1.067.062

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Műhelymunkák 2016/1.

A virtuális tér geopolitikája/Tanulmánykötet

Szerző
Szerkesztő
Fordító
Budapest
Kiadó: Geopolitikai Tanács Közhasznú Alapítvány
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 367 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 15 cm
ISBN: 978-963-9816-34-3
Megjegyzés: Két angol nyelvű fejezettel. Színes illusztrációkkal, grafikonokkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Bevezető
A Hérodote havilap már 1997-ben színt vallott az „Internet politizálja a világot" című cikkével, amelyben bejelentette: „az Internet a konfliktusok késleltetése helyett, inkább... Tovább

Előszó

Bevezető
A Hérodote havilap már 1997-ben színt vallott az „Internet politizálja a világot" című cikkével, amelyben bejelentette: „az Internet a konfliktusok késleltetése helyett, inkább megsokszorozza és komplikálja azokat" (Douzet, 1997). Az optimista véleményekkel szemben, amelyek a földrajzi határok megszűnését jósolták, havilapunk már akkor rámutatott azon geopolitikai kihívásokra, amelyeket a megállíthatatlan információ és kommunikációs rendszerek elterjedése okoz világszerte.
Az internet már önmagában is több geopolitikai konfliktusforrása. A különböző érdekeltségű nemzetek mindenféle dominálási stratégiát vetnek be, hogy ellenőrizhessék a hálózatok tartalmát, működését és gazdasági növekedését. A nemzetbiztonság számára stratégiailag fontos (...) és a hatalmi harcok során rendkívül erős eszköz a csoportok, kisebbségek, politikai, vallási és gazdasági erők kezében, helyi vagy akár világszinten.
Edward Snowden nyilvánosságra hozott titkos dokumentumai az Egyesült Államok Nemzetbiztonsági Ügynökségének (NBÜ) teljes körű megfigyeléséről, minden kétséget kizáróan mutatják, hogy a földrajzi tényezők továbbra is lényegesek, és a geopolitika még mindig segít a modern világ konfliktusainak megértésében. A stratégiai és nemzetközi tanulmányok (CSIS) kutatója, James A. Lewis is így érvel. Bemutatja, hogy a titkos dokumentumokról szóló információk hatása országonként változó, de globálisan, a számítógépes forradalom ellenére, pillanatnyilag az USA stratégiai érdekei és céljai továbbra is változatlanok maradnak. Az a térképészeti kutatás, melyet Louis Pertnaud végzett, feltárja a politikai határok jelentőségét, még akkor is, ha a technológia átszeli azokat. Vissza

Tartalom

A kötet szerzői 7
Lektorok 11
Biographies 12
Lectors 16
Bevezető helyett
Frédérick Douzet: Geopolitika a kibertér megértéséhez 19
dr. Dornfeld László
A kibertér főbb nemzetközi és nemzeti szabályozásai 43
Keleti Arthur
A kibertér biztonságának egyes aspektusai 89
Barsy Miklós
A digitális gazdaságról 129
Kilin Józsefné
A kibertér emberi erőforrásai 183
Berki Gábor
Kiberháborúk, kiberkonfliktusok 245
dr. Pintér István
A virtuális tér geopolitikája 285
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem