Fülszöveg
A Gyulai Alkotókör immár révbe érkezett. Előző kis füzetükben 16 szerző kapott helyet 60 oldalon, a jelen kötet pedig közel 200 oldalas és 32 szerző közreműködésével készült. A GYAK a legjobb gyulai polgári hagyományokat követi: az 1930-as években több mint 50 civil szervezet (a karitatív egyletektől az énekkarokig) működött városunkban. A körök, egyletek a barátság, az összefogás, a tenni akarók, az eszmecsere és a közéleti felkészülés színterei voltak. 1 990 óta csak nehezen élednek, alakulnak újra e szervezetek. A GYAK viszont létszámban, alkotóerőben, mondanivalóban egyre inkább gyarapodik. Úgy látszik, Gyulának még mindig van vonzereje, szellemi kisugárzása - s ez sokakat itt tart, vagy ide csábít, miközben a peremhelyzet persze sokakat távozni kényszerít. A GYAK új kötetét témák, hangulatok, lelkiállapotok, műfajok és módszerbeli megközelítések sokszínűsége teszi izgalmassá, és az, hogy fiatalok, középkorúak, idősebbek, kezdők és országos hírnevet birtoklók összefogásával...
Tovább
Fülszöveg
A Gyulai Alkotókör immár révbe érkezett. Előző kis füzetükben 16 szerző kapott helyet 60 oldalon, a jelen kötet pedig közel 200 oldalas és 32 szerző közreműködésével készült. A GYAK a legjobb gyulai polgári hagyományokat követi: az 1930-as években több mint 50 civil szervezet (a karitatív egyletektől az énekkarokig) működött városunkban. A körök, egyletek a barátság, az összefogás, a tenni akarók, az eszmecsere és a közéleti felkészülés színterei voltak. 1 990 óta csak nehezen élednek, alakulnak újra e szervezetek. A GYAK viszont létszámban, alkotóerőben, mondanivalóban egyre inkább gyarapodik. Úgy látszik, Gyulának még mindig van vonzereje, szellemi kisugárzása - s ez sokakat itt tart, vagy ide csábít, miközben a peremhelyzet persze sokakat távozni kényszerít. A GYAK új kötetét témák, hangulatok, lelkiállapotok, műfajok és módszerbeli megközelítések sokszínűsége teszi izgalmassá, és az, hogy fiatalok, középkorúak, idősebbek, kezdők és országos hírnevet birtoklók összefogásával készült.
Párizstól Velencéig, tengerekig, kikötőkig, hajnali erdei pillanattól a várszínházig, vagy éppen Simonyi, Kohán, Koszta felidézéséig Utazhatunk". A fő jellemfő a játékosság, az időnkénti pesszimizmuson áttűnő játékosság, szellemesség. Igényes eredetiség. Van szerző, aki a diktatúra idejének felejthetetlen szorongását idézi fel, más a régi, remek néptanítós iskoláját. A játékosságban holland-gyulai barátunk kedves flamand versikéi külön színt hoznak. A számos jó és érdekes fotó a Székely Aladár Fotóklub munkájának hatásosságát jelzi, a biztos kézre valló rajzok, képek, csendéletek pedig József Dezső, Koszta Rozália továbbélését jelzik a tanítványokban, követőkben. Fogadja az olvasó szeretettel és polgártársi odafigyeléssel a könyvet - megéri.
Vissza