Előszó
A múlt félévben megtanultuk a Gépelemek 1. tankönyvből a kötőgépelemeket /csavarok, keresztékkötés,zsugorodó kötések, szegecsek, hegesztés/, esővezetékeket, tengelyeket. Tanulmányainkat tovább...
Tovább
Előszó
A múlt félévben megtanultuk a Gépelemek 1. tankönyvből a kötőgépelemeket /csavarok, keresztékkötés,zsugorodó kötések, szegecsek, hegesztés/, esővezetékeket, tengelyeket. Tanulmányainkat tovább folytatjuk és ebben a félévben a következő fejezeteket fogjuk megtanulni:
Tengelykapcsolók a Gépelemek I. tankönyvből,
Siklócsapágyak és
Gördülőcsapágyak, végül
Dörzskerekek, végtelenített hajtások, a Gépelemek II. tankönyvből.
A gépelemek tanulása során sok gyakorlati példát fogunk látni a mechanikának, főleg a szilárdságtannak ás a matematikának alkalmazására. A módszertani útmutatóban rendszeresen, hetenkénti beütemezéssel beosztottuk az anyagot. Tekintettel arra, hogy sok esetben a tankönyv bőven tárgyalja az anyagot, célszerű az útmutató alapján tanulni, mert ebben részben összefoglaljuk a lényeget, részben magyarázattal, kidolgozott példákkal világítjuk meg.
Itt fognak szerepelni a tankönyv kiegészítéséhez szükséges gyakorlati tanácsok, útbaigazítások, a rajz és házifeladatok utasításai.
Lesznek anyagrészek, amelyeknek csak átolvasása kívánatos, ezeket figyelmesen olvassuk el, hogy ezekről az anyagrészekről is áttekintő képet kapjunk.
Vissza