1.045.788

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Misszió, globalizáció, etika

Matteo Ricci szellemi öröksége

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg


A jezsuita Kína-misszionárius, Matteo Ricci (1552-1610) olyan örökséget hagyott maga után, amelynek jelentőségét csak ma kezdjük sejteni.
Az életmű hétköznapi kérdéseket vet fel. Hogyan kell viselkednünk azokkal szenfben, akik nem osztják a mi kultúránkat, vallásunkat, legszemélyesebb meggyőződéseinket? Vajon elfogadhatjuk őket „másságukkal", sajátos gondolkodásmódjukkal, hitükkel együtt, vagy helyesebb volna megpróbálni „jobb belátásra bírni", megváltoztatni, alkalmasint „megtéríteni" őket? A kérdés persze nagyobb összefüggésben is felvethető: globalizálódó és mindinkább mul-tikulturálissá, többpólusúvá váló világunkban ugyan milyen jövőjük van a világvallásoknak? Sikerülhef-e úgy együtt élnünk, hogy - miközben tanulunk egymás értékeiből - megtanuljuk tiszteletben tartani meggyőződéseik különbözőségét is? Ám nem elárulása ez annak az Igazságnak, amit vallásunkban felismertünk? S mi a helyzet politikai es gazdasági konfliktusok esetén, melyeket az emelkedő ázsiai óriás, Kína... Tovább

Fülszöveg


A jezsuita Kína-misszionárius, Matteo Ricci (1552-1610) olyan örökséget hagyott maga után, amelynek jelentőségét csak ma kezdjük sejteni.
Az életmű hétköznapi kérdéseket vet fel. Hogyan kell viselkednünk azokkal szenfben, akik nem osztják a mi kultúránkat, vallásunkat, legszemélyesebb meggyőződéseinket? Vajon elfogadhatjuk őket „másságukkal", sajátos gondolkodásmódjukkal, hitükkel együtt, vagy helyesebb volna megpróbálni „jobb belátásra bírni", megváltoztatni, alkalmasint „megtéríteni" őket? A kérdés persze nagyobb összefüggésben is felvethető: globalizálódó és mindinkább mul-tikulturálissá, többpólusúvá váló világunkban ugyan milyen jövőjük van a világvallásoknak? Sikerülhef-e úgy együtt élnünk, hogy - miközben tanulunk egymás értékeiből - megtanuljuk tiszteletben tartani meggyőződéseik különbözőségét is? Ám nem elárulása ez annak az Igazságnak, amit vallásunkban felismertünk? S mi a helyzet politikai es gazdasági konfliktusok esetén, melyeket az emelkedő ázsiai óriás, Kína törekvései elővételeznek? Végül is melyek azok az etikái elvek, amelyek nem képezhetik alku tárgyát, mivel a békés egymás mellett élés alapjai? Képesek leszünk szót érteni egymással - különböző vallások követői - erkölcsi alapon? Ilyen és hasonló kérdések megválaszolásához remélünk hozzájárulni ezzel a kötettel.
A közreadott,tanulmányok a Misszió, Globalizáció, Etika - Matteo Ricci szellemei öröksége címmel 2010. május 17-18-án a Faludi Ferenc Akadémia, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Teológiai Fakultása közös rendezésében lezajlott nemzetközi konferencia anyagát tartalmazzák szerkesztett formában. A szövegek sokféle tudományterületet ölelnek fel; a szerzők a teológia és az erkölcstan, a történettudomány és a közgazdaságtan, a szociológia és a sinológia neves hazai és külföldi szakemberei. Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem