Előszó
A szerzők célkitűzése az, hogy az orosz nyelv ALAPVETŐ nyelvtani kategóriáinak megértéséhez, a törvényszerűségek alkalmazásához, a legfontosabb nyelvtani formák begyakorlásához jól hasznosítható...
Tovább
Előszó
A szerzők célkitűzése az, hogy az orosz nyelv ALAPVETŐ nyelvtani kategóriáinak megértéséhez, a törvényszerűségek alkalmazásához, a legfontosabb nyelvtani formák begyakorlásához jól hasznosítható KÉZIKÖNYVET adjon az ÉRETTSÉGIRE, OKTV-re, FELVÉTELIRE, NYELVVIZSGÁRA készülő tanulók és az őket segítő tanárok számára.
A fentiekből következően a könyv három részre tagolódik.
Az I. fejezet tematikusan összeállított nyelvtani gyakorlatokat tartalmaz, a II. fejezet az érettségire kitűzött feladatokból ad válogatást, míg a III. fejezetben az OKTV-n szereplő szövegértési feladatokból közöl néhányat. Az egyes nyelvtani anyagok szerepeltetésének arányát az iskolai tapasztalatra alapoztuk.
Így a fő hangsúlyt a főnév, valamint a hozzá kapcsolódó névszók, elöljárószók egyeztetésén alapuló feladatokra helyeztük.
A gyakorlatok a főnévragozás alapeseteitől indulnak, ezután a rendhagyó főnevekre koncentrált feladatok következnek, majd a melléknevekkel, számnevekkel, névmásokkal, elöljárókkal alkotott főneves szerkezetek gyakorlására közlünk feladatokat.
A névmások közül a tankönyvekben viszonylag kevés figyelemmel kezelt határozatlan névmásokkal szerepel több gyakorlat. Az igehasználattal kapcsolatban a vonzatos szerkezetek begyakoroltatását tekintettük elsődlegesnek.
Az érettségi feladatokat az utóbbi évek központi feladataiból, illetve Szolnok megye szakközépiskolai tételsoraiból válogattuk. Gyűjteményünket azzal a hittel bocsátjuk útjára, hogy az első kötet méltó folytatójaként tanárnak és diáknak egyaránt hasznos segítője lesz.
Vissza