Előszó
Biztosra veszem, hogy az Önök könyvespolcain is megtalálhatók a világhírű menedzsmentguruk sikerkönyvei; Peter Drucker írásaitól, Michael Hammer vagy James M. Kouzes művein át egészen Steven R. Covey több kötetéig.
Remélem, oda fog kerülni ez a „Mestermenedzserek műhelytitkai" című könyv is, amely a szövetségünk által alapított „Az év menedzsere" díj- és címnyerteseinek életútját, tapasztalatait, ajánlásait és tanácsait ismerteti meg Önökkel.
Hadd adjak olvasásához egy jó tanácsot: ne akarják lemásolni egyikünket sem, maradjanak Önmaguk, és tanuljanak a sikerekből, kudarcokból egyaránt. Köszönet illeti Dénes Gábort, a Menedzserszövetség főtitkárát és munkatársait, hogy kitalálták és nem kis munkával, odaadással megvalósították e „mesterművet".
Jómagam már akkor is tisztelettel és elismeréssel figyeltem a szövetségben zajló munkát, amikor még nem voltam a tagja. Később hivatalos tagként, elnökségi tagként, majd elnökként közelről is megtapasztalhattam mennyi időt, energiát fordítanak tagtársaim és a Szövetség vezetése a menedzserek társadalmi elismertségének és a menedzsertevékenység szakmai presztízsének növelésére, milyen komoly szerepet töltenek be a magyar gazdasági életben, és társadalmi szervezetként milyen hatékonyan tudják a menedzserek széles körének érdekeit képviselni.
Úgy érzem, nemcsak a közös célok, a közös munka, vagy programok kötnek össze bennünket, hanem ennél lényegesen több. A magyar gazdaság gyakorlati irányítóiként hasonlóan gondolkodunk a menedzserek felelősségéről, szerepéről, feladatairól és lehetőségeiről. Összeköt bennünket a közös tenniakarás az üzleti környezet javításáért, a magyar gazdaság és ezen belül is a hazánkban működő vállalkozások fejlődéséért, sikeréért.
Fontos célnak tartom, hogy az együttműködést, amelyet a szövetségen belül évek óta meg tudunk valósítani, kiterjesszük a társszervezetekkel való együttműködés további elmélyítésére is. Közös fellépéssel növelhető lenne a civil szervezetek súlya, lobbi-ereje. Az Európai Unió tagjaként jó példákat láthatunk a tagországokban, hogyan tudnak közös célokért, az ország fejlődéséért együttműködni a társadalmi, gazdasági, sőt akár politikai élet szereplői.
Vissza