Előszó
Ezt a kiadványt annak a huszonötezer szakembernek szánjuk, aki a magyar médiaiparban tevékenykedik. S persze a döntéshozóknak és a leendő szakembereknek is. Immár hatezer hallgató tanul kommunikációt és médiatudományokat a különféle felsőoktatási intézményekben.
Folyóiratszerű formában, de tematikus számokkal kívánjuk megnyerni Önöket.
Az egyetemek és a főiskolák, a tanszékek könyvtári polcain, a szerkesztőségi és sajtóügynökségi íróasztalokon keressük helyünket, de a jobb könyvesboltokban és néhány fontosabb újságstandon is szeretnénk ott lenni, hiszen számítunk a marketingszakma jeleseire, a szóvivőkre, a helyi nyilvánosságok munkásaira is.
Friss, gyakorlatias, naprakész számokkal jelentkezünk. Szándékunk szerint úgy, hogy az aktualitások is történelmi keretet kapjanak, s a viszonyítást kikényszerítő mintákat, máshol már bevált modelleket, jogintézményeket is ismertté tegyünk. Olyan lapszámokat szeretnénk kiadni, amelyek választott témájukban úgy az oktatásban, mint a közéleti döntéshozatalban megkerülhetetlenné válnak, s néhány évre érdemi forrásul szolgálnak. A hazai médiakutatás kialakulatlan fórumrendszerét egy sajátos, nem szigorúan tudományos, ám ettől még közel sem igénytelen sorozattal szeretnénk bővíteni. Tördelési képünk, látszólag felületpazarló laptervünk is az olvasót szolgálja, reméljük a forma itt tartalmilag is újat hoz.
Talán hihető, hogy halljuk és értjük a kor szavát, de mégis papíron, s később felépülő erős internetes háttérrel jelentkezünk. Az itt megjelent anyagok háromnegyed éves késleltető léptetéssel felkerülnek a Médiafüzetek honlapjára, az előfizetőknek szabad letölthetőséget biztosítva. A szerkesztés alatt álló számok szinopszisa már látható lesz itt, s a közzétett írások kapcsolódó linkjeit a szövegekbe programozva találhatják majd meg az érdeklődők. Az első számtól építjük a szerzők arcképcsarnokát, s a megjelent számokhoz kapcsolódva az olvasók észrevételeit külön fórumon fogadjuk és tesszük közzé. Vagyis a kinyomtatott lapszámok anyagai mellett egy tágabb gondolati környezetet kívánunk felépíteni és életben tartani a világhálón.
Kiemelt feladatunknak tekintjük az új hangok, a fiatal kutatók és gyakorló médiamunkások megszólaltatását. Erősen szeretnénk kötődni a kommunikáció szakos főiskolai és egyetemi hallgatókhoz, akik diplomamunkájukra készülnek. Idővel nemcsak szakirodalmat, hanem megjelenési fórumot is nyújthatunk nekik.
Egy széles, nyitott, közössége miatt rangos fórumot igyekszünk teremteni. Témáinkat a magyar nyelvű médiumok szempontjából választjuk ki, s e jelenségvilágot a határainktól független egészként kezelve dolgozzuk fel.
Nem szélre, középre tartunk. Innen is indulunk. Meggyőződésünk, hogy a magyar jövő a közbeszéd, a nyilvánosság, a társadalmi csoportok közötti párbeszéd és közvetítődés minőségén, hatékonyságán is múlik. Fogalmazhatnánk úgy is, hogy - hasonlóan a Médiakönyvhöz - egy nemzeti médiapolitika beszállítói szeretnénk lenni.
Vissza