1.067.073

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Mechanika/Hullámoptika/A hullámtér energiasűrűsége/Hőtan/Hőátadási jelenségek/Elektromosságtan I-II.

Kézirat - "Rákosi Mátyás" Nehézipari Műszaki Egyetem, Miskolc

Szerző
Miskolc
Kiadó: Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat
Kiadás helye: Miskolc
Kiadás éve:
Kötés típusa: Könyvkötői kötés
Oldalszám: 582 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 29 cm x 21 cm
ISBN:
Megjegyzés: 6 kézirat egy kötetben, az Elektromosságtan 2 kötetes. A "Hullámoptika", "A hullámtér energiasűrűsége" és a "Hőátadási jelenségek" c. művek címlaphiánya miatt a könyvészeti adatok nem beazonosíthatóak. A "Mechanika" c. mű 362 példányszámban, 18 fekete-fehér ábrával jelent meg. A "Hőtan" 306 példányban, 63 fekete-fehér ábrával adták ki. Az "Elektromosságtan I-II." 114 példányban, 265 fekete-fehér ábrával került kiadásra.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Bevezetés.
A Fizika tárgya, feladata. A fizika tárgya az élettelen természetben lefolyó oly jelenségek vizsgálata, melyek során a jelenségben résztvevő testek anyagi összetétele változatlan marad.... Tovább

Előszó

Bevezetés.
A Fizika tárgya, feladata. A fizika tárgya az élettelen természetben lefolyó oly jelenségek vizsgálata, melyek során a jelenségben résztvevő testek anyagi összetétele változatlan marad. Ilyen jelenségek pl. a különféle mozgások, a testek melegítése /ha ez nem történik tul magas hőmérsékletig/, az elektromos áram, mágneses jelenségei!, stb.
Sok olyan jelenség is van, mely a fizikához is, vagy a természettudományok valamely másik ágához is /pl. a kémiához/ tartozik. Ha pl. elektromos áramot nem fémvezetőkön, hanem folyadékokban vezetjük, akkor a fizikai jelenséget kémiai jelenségek is kisérik. Az ilyen jelenségek az u,n,fizikai-kémia /vagy kémiai fizika/ tárgyát alkotják. Röviden ezekre is ki fogunk térni.
A fizika az egyes jelenségek vizsgálata során ok-okozati összefüggések megállapítására törekszik megkeresi milyen körülmények azok, melyek valamely jelenség bekövetkezéséhez szükségesek, milyen hatások vannak erre befolyással és, hogy e körülmények változtatása esetén, hogy változik meg magának a vizsgált jelenségnek a lefolyása. Az ilyen vizsgálatok eredményeként az anyag tulajdonságait, ill. különböző anyagok közti kölcsönhatásait ismerjük meg, egy - egy természeti törvényhez jutunk.
Ezeket a természeti törvényeket egy-egy matematikai összefüggés alakjában tudjuk legpontosabban, legtömörebben kifejezni. A fizika ugyanis szabatos fogalmakat definiál, melyeket a természet jelenségei alapján értelmez /pl. erő, energia, áramerősség, stb./, és a természet jelenségeinek vizsgálata során e mennyiségek között nemcsak minőségi, hanem mennyiségi összefüggéseket állapit meg.
Igy pl. egyszerű kísérletekkel megállapíthatjuk, hogy ha egy elektromos vezeték két végére nagyobb feszültséget kapcsolunk,nagyobb lesz az áramerősség. Ez a kvalitatív összefüggés azonban még nem elégit ki bennünket. Vissza

Tartalom

Kónya Albert: Mechanika 1-32

Hullámoptika 1-44

A hullámtér energiasűrűsége 1-90

Nagy Elemér: Hőtan 1-112

Hőátadási jelenségek 1-56

Kónya Albert: Elektromosságtan I. 1-151

Kónya Albert: Elektromosságtan II. 1-129
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem