Előszó
A kötet, amelyet az Olvasó a kezében tart, azokból a feladatokból tartalmaz egy gyűjteményt, amelyeket a 4. oldalon felsorolt főiskolai oktatók munkájuk során az utóbbi években felhasználtak. Ebbők...
Tovább
Előszó
A kötet, amelyet az Olvasó a kezében tart, azokból a feladatokból tartalmaz egy gyűjteményt, amelyeket a 4. oldalon felsorolt főiskolai oktatók munkájuk során az utóbbi években felhasználtak. Ebbők következik, hogy a feladatok között vannak többé-kevésbé ismertek is, hiszen kár lett volna lemondani néhány frappáns feladatról csak azért, mert ezek már valahol megjelentek. Vannak ismert témájúak, melyek adataikban eredetiek, és vannak szép számmal eredeti feladatok is.
A gyűjtemny összeállítása során arra törekedtünk, hogy minden témakörben lehetőleg minél változatosabb feladatokat, ugyanakkor egy változaton belül több hasonló feladatot is nyújtsunk át az Olvaónak annak érdekében, hogy mind a gondolkodásra, mind a begyakorlása alkalma legyen.
A feladatok egy-egy témán belül általában (az általunk elképzelt) fokozódó nehézségi sorrendben követik egymást, de mivel egy-egy fejezeten belül több téma is szerepel, ezért a feladat sorszáma a feladat nehézségi fokára nem ad egyértelmű eligazítást.
Annak ellenére, hogy az Eredmények című részben a legtöbb feladatnak csak a végeredményét közöljük avégből, hogy az Olvasó ellenőrízhesse munkájának az eredményét, és megoldást vagy megoldásokat alig tudtunk, mégis arra biztatjuk az Olvasót, hgoy a már egyszer jól megoldott feladatot kísérelje meg megoldani rövidebben, másképpen, más eszközökkel, próbálja meg a feladatot egyszerűsíteni, átalakítani, esetleg általánosítani. Számos feladatban ez a lehetőség, az önálló alkotás lehetősége is megvan és nagyon örülnénk, ha ezzel minél többen élni tudnának.
Tudjuk, hogy ez sok ember időt rabló, aprólékos és gondos munkája ellenére a feladatgyűjteménynek számos fogyatékossága van.
Vissza