Fülszöveg
Hat évvel ezelőtt jelent meg először átfogó ismertetés Makovecz Imre munkásságáról. Azóta angolul és németül látott napvilágot egy-egy monográfia Edwin Heathcote és Anthony Tischhauser tollából. A jelen kötet a korábbihoz hasonlóan bemutatja terveit és épületeit - természetesen a legutóbbi évek munkáit is -, és az építész saját írásai, interjúi, róla szóló írások alapján ad képet az építészet területén jóval túlterjedő érdeklődéséről, amely nélkül az építés drámáját végigkísérni - meggyőződése szerint - lehetetlen. Az Olvasó a szigorú időrendbe illesztett dokumentumokat követve bepillantást nyerhet a mindeddig legnagyobb nemzetközi ismertségnek és elismertségnek örvendő magyar építész szakmai kísérleteibe, pedagógiai gyakorlatába, szociális gondolkodásába és az építészetét meghatározó világnézeti, szakmai felfogásába. A könyv értékes adalékokkal szolgál mind az építészet, mind a huszadik század utolsó negyven évének története iránt érdeklődők számára, hisz Makovecz Imre...
Tovább
Fülszöveg
Hat évvel ezelőtt jelent meg először átfogó ismertetés Makovecz Imre munkásságáról. Azóta angolul és németül látott napvilágot egy-egy monográfia Edwin Heathcote és Anthony Tischhauser tollából. A jelen kötet a korábbihoz hasonlóan bemutatja terveit és épületeit - természetesen a legutóbbi évek munkáit is -, és az építész saját írásai, interjúi, róla szóló írások alapján ad képet az építészet területén jóval túlterjedő érdeklődéséről, amely nélkül az építés drámáját végigkísérni - meggyőződése szerint - lehetetlen. Az Olvasó a szigorú időrendbe illesztett dokumentumokat követve bepillantást nyerhet a mindeddig legnagyobb nemzetközi ismertségnek és elismertségnek örvendő magyar építész szakmai kísérleteibe, pedagógiai gyakorlatába, szociális gondolkodásába és az építészetét meghatározó világnézeti, szakmai felfogásába. A könyv értékes adalékokkal szolgál mind az építészet, mind a huszadik század utolsó negyven évének története iránt érdeklődők számára, hisz Makovecz Imre tevékenysége, gondolkodása, szabadságértelmezése a magyar építészet és a társadalmi események alakulásában egyaránt meghatározó.
A könyv szerkesztője Gerle János (1947) építész, Makovecz Imre tanítványa, aki immár 33 éve közvetlen közelből kíséri figyelemmel az életmű alakulását és tevékeny részese publikációk, kiállítások szervezésének.
Fontosabb művei: Megfagyott Muzsikus antológia
(Bercsényi 28-30 kiadása, 1987) A századforduló magyar építészete (Kovács Attilával és Makovecz Imrével, Szépirodalmi kiadó - Bonex, 1990) Századforduló (Városháza, 1992) A pénz palotái (Városháza, 1994) Makovecz Imre műhelye (Mundus kiadó, 1996) A szecesszió Budapesten
(Magyar Könyvklub, 1999) Budapest, XX. századi építészeti kalauz
(társszerző, 6Bt kiadó, 1997) Magyarország építészetének története
(társszerző, Vince kiadó, 1998) Budapest, építészeti részletek (társszerző, 6Bt kiadó, 1999)
Az epl Kiadó jelentette meg Makovecz Imre írásai, illetve a vele készült interjúk válogatott kötetét (írások 2000-1990 és Válaszok 2001-1981).
Vissza