Előszó
Egyesek előtt nevetségesnek tűnhetik színes kis papírlapok gyűjtögetése, sorbaszedése, pénz és idő fecsérelése erre a kedvtevésre. Igazságtalan és téves vélemény. A kis színes papírnyomatok egy-egy...
Tovább
Előszó
Egyesek előtt nevetségesnek tűnhetik színes kis papírlapok gyűjtögetése, sorbaszedése, pénz és idő fecsérelése erre a kedvtevésre. Igazságtalan és téves vélemény. A kis színes papírnyomatok egy-egy nép hazájának kicsinyített fényképét adják, földrajzát, gazdasági életét, kereskedelmét és pénzügyi életét, népszokásait, viseleteit, örömünnepeit és gyásznapjait reprezentálják, megemlékeznek egy-egy nagy emberről és olyan eszmékről, amelyek korokat mozgattak meg s nem tűntek el nyomtalanul a népek életében. Idegenbe szakadt emberek számára hazájuk egy-egy darabját jelentik, külföldiek számára egy-egy esetleg távoli országot és népet hoznak közelebb s előmozdítják a népek egymás iránti megértését. A bélyeggyűjtés a kultúrát és a békét szolgálja.
Mikor katalógusom 11. kiadását útjára bocsátom, Magyarország centenáriumot ünnepel: a demokratikus fejlődés irányába tett első hatalmas lépések százéves évfordulóját. A magyar bélyeg is csaknem százéves és az egymásután megjelent kiadások összefüggő képet nyújtanak a mögöttünk lefolyt 100 évről.
A mű elején végigfutom a magyar bélyeg történetét. Célom azzal, hogy mindenki számára megkönnyítsem a bélyegek nyújtotta tudás megértését.
Remélem, hogy a nagy gonddal szerkesztett munkám már komoly szaktudást igénylő filatelia igényeit is kielégíti, s olyanokkal is megkedveltetik a bélyeget, akik a gyűjtéssel eddig nem foglalkoztak. Kérek mindenkit, fogadja szeretettel e katalógust, melynek bizonyára jó hasznát veszi, akár gyűjtő, akár nem.
E helyen is köszönetet mondok mindazoknak, akik újabb adatokkal és munkájukkal segítettek abban, hogy ezen kiadás kibővítve és az előzőeknél szebben jelenhessen meg.
Budapest, 1948. február 15., Székely Sándor.
Vissza