Előszó
A Magyarország új köntösben való megjelenése óta a huszonnyolcadik oldalon olvasóink rendszeresen sport-témákról írott cikkeket találnak.
Úgy véljük, hogy sportoldalunk indító cikke, Peterdi Pál: Világbajnok ex machina című írása megadta azt a hangot, amelyet ezen az oldalon hallatni szeretnénk.
Tudjuk, hogy a sport Magyarországon szinte minden újságolvasót érdekel. Tudjuk viszont azt is, hogy nekünk - lapunk jellegének megfelelően - olyan tájékoztató jellegű cikkeket kell közölnünk, amelyek kiegészítik és gyarapítják olvasóink sportismereteit. Ezért nemcsak a sportágakat, hanem a színteret is igyekszünk váltogatni. Nemzetközi témájú s a technika és a sport kapcsolatát érintő ökölvívó cikkel kezdtük, sakk-cikkel folytattuk, majd a vidék labdarúgásán át e sportág nemzetközi botrányaiig, a magyar sportiskolák működésétől az amerikai dollár-fociig, a nemzetközi arénák rendezvény-túltelítettségétől az edzőkérdésig, írtunk eddig néhány témáról, s ezek kapcsán új ismeretanyagot igyekeztünk közölni olvasóinkkal.
1968 az olimpia éve: Grenoble-é és Mexikóé. Terveink szerint mind tematikában, mind helyszínben, mind az olimpiák általános problémáit illetően sport-oldalunk az ilyen kérdések legjobb szakértőit é esetleg versenyzőit - szólaltatja meg majd, miközben sportrejtvényünk is átvált az olimpiai játékokkal szorosan összefüggő témákra.
A sportnak tagadhatatlanul kultúrpolitikai jelentősége is van, amely nemcsak egy-egy országon belül, hanem nemzetközi síkon is észrevehető. Ha csak a két Németország szüntelenül fel-felbukkanó sportpolitikai problémáját vagy például az amerikai néger sportolók legújabban felvetődött gondolatát, nevezetesen azt idézzük, hogy amennyiben a fajüldözés nem szűnik vagy legalább nem csillapodik, bojkottálni fogják a mexikói olimpiát - úgy hisszük, bizonyítottuk igazunkat. Nos, ilyen jellegű cikkekre is sort szeretnénk keríteni.
Írni szeretnénk a sportigazgatás problémáiról, továbbá arról, hogy miért és mennyiben lett ma már a sport világszerte állami ügy. Szeretnénk hangot adni a szabályváltoztatások indokainak, úgy véljük, hogy a sportpszichológia indokolatlanul elhanyagolt nálunk, pedig az egyre összetettebb edzésmódszerek, a mindinkább élesedő nemzeti és nemzetközi sportvetélkedés során a sportolók mindinkább rászorulnak a pszichológiai előkészítésre is. Foglalkozni kívánunk a tehetségek elkallódásának okaival és felkutatni azt a nagyszámú névtelent, akinek szorgalma és sportszeretete nem egy világbajnokot adott már az országnak.
Hálásan lennénk, ha a Magyarország olvasói közölnék sportoldalunkkal kapcsolatos eddigi észrevételeiket, és javaslatokat tennének egy-egy cikktémára.
Vissza