Előszó
Szerzőként és vadászként is nyugodt lelkiismerettel minősítjük a hazai vadászterületeket vadászparadicsomnak, mert a lelkiismeretes és szakszerű munka eredményei soha nem látott vadbőségről árulkodnak és a trófea minőségére sem lehet panaszunk.
Akik most a fejükhöz kapnak és a vérnyomásukat mérik - mert kételkednek - gondoljanak a világhírű gemenci és a zalai gímbikákra, a gyulaji és a gúthi világrekord dámbikákra, vagy a gúthi erdészetnek kétszer megítélt Edmond Blanc-díjra.
Miről is szól ez a könyv és kiknek?
Mindenekelőtt a vadászat lényegéről, vadászhagyományainkról olvashatnak.
Bemutatjuk Magyarország tájegységenkénti vadászterületeit, azok élővilágát.
Megismerkedhetnek a jellemző vadfajokkal, köztük a ma már nem vadászható, de őshonos fajok még fellelhető, újratelepített vagy maguktól visszatelepült egyedeivel. Természetesen a vadászható fajok tekintetében vannak átfedések, de valamennyi vadászterületnek megvan a jellegzetes vadja.
Megtudják, régen milyen vadra vadásztak őseink és melyik elfeledett vad felbukkanásának örülhet ismét a vadász és a természetet szerető ember. Bemutatjuk a rekorder magyar trófeákat, és elmeséljük a vad elejtésének rövid történetét.
Egy régi magyar főúri dinasztia köztünk élő és vadászó képviselőjével is találkozhatnak. Történetesen gróf Károlyi László enged bepillantást a régi vadászatok szokásaiba a családi archívum segítségével.
A vadászkultúra elemeibe, a hagyományőrzés, tiszteletadás módjaiba is bekukkanthatnak e könyv olvasói.
Mindezeket fényképekkel gazdagon illusztrálva tárjuk Önök elé.
Reményeink szerint a könyv lapozása, olvasása a vadászokban megélt élményeket idéznek majd fel, a nem vadász olvasókban pedig felkeltik az érdeklődést e felemelően szép küldetés és társas együttléti forma iránt.
Vissza