1.067.017

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Lev Tolsztoj művei 1-10.

1.: Elbeszélések 1852-1859/2.: Elbeszélések 1863-1886/3.: Elbeszélések 1890-1910/4.: Háború és béke I./5.: Háború és béke II./6.: Anna Karenina/7.: Feltámadás/8.: Színművek 1864-1910/9.: Tanulmányok, cikkek, vallomások 1859-1909/10.: Levelek, naplójegyzetek 1847-1910

Szerző
Szerkesztő
Fordító
Budapest
Kiadó: Magyar Helikon
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Vászon
Oldalszám: 8.205 oldal
Sorozatcím: Lev Tolsztoj művei
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 19 cm x 13 cm
ISBN:
Megjegyzés: Teljes sorozat. A kötetek kiadási évei: 1.: 1964, 2-5.: 1965, 6-8.: 1966, 9-10.: 1967.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

I. kötet - Elbeszélések
Ezzel a kötettel indul meg a Magyar Helikon Könyvkiadó tíz kötetre tervezett Tolsztoj sorozata, melynek első nyolc kötete az író szépirodalmi műveit, utolsó két kötete pedig értekező prózájának, leveleinek és naplójegyzeteinek bő válogatását tartalmazza.
Az első kötet Tolsztoj Gyermekkor, Serdülőkor, Ifjúság című elbeszélésciklusát, valamint az író fiatalkori, 1852 és 1859 között írott tizennégy novelláját foglalja magába.
Tolsztoj fiatalkori írásaiban csodálatosan egyesül a legszemélyesebb élményvilág és a klasszikusan érett realisztikus ábrázolóművészet. Más írók életük delén túl fordulnak vissza gyermekkorukhoz, Tolsztoj - már huszonhárom éves korában - a látás férfias komolyságával és humorával, az ábrázolás biztos művészetével idézte fel gyermekkorának világát. Művészetének legjellemzőbb erényei - a páratlan lélektani éleslátás, a szigorú, s egyszersmind gyerngéd jellemrajz, az önámításra képtelen erkölcsi tudatosság, a tárgyi részleteknek s a testi... Tovább

Fülszöveg

I. kötet - Elbeszélések
Ezzel a kötettel indul meg a Magyar Helikon Könyvkiadó tíz kötetre tervezett Tolsztoj sorozata, melynek első nyolc kötete az író szépirodalmi műveit, utolsó két kötete pedig értekező prózájának, leveleinek és naplójegyzeteinek bő válogatását tartalmazza.
Az első kötet Tolsztoj Gyermekkor, Serdülőkor, Ifjúság című elbeszélésciklusát, valamint az író fiatalkori, 1852 és 1859 között írott tizennégy novelláját foglalja magába.
Tolsztoj fiatalkori írásaiban csodálatosan egyesül a legszemélyesebb élményvilág és a klasszikusan érett realisztikus ábrázolóművészet. Más írók életük delén túl fordulnak vissza gyermekkorukhoz, Tolsztoj - már huszonhárom éves korában - a látás férfias komolyságával és humorával, az ábrázolás biztos művészetével idézte fel gyermekkorának világát. Művészetének legjellemzőbb erényei - a páratlan lélektani éleslátás, a szigorú, s egyszersmind gyerngéd jellemrajz, az önámításra képtelen erkölcsi tudatosság, a tárgyi részleteknek s a testi megjelenítésnek érzékletes gazdagsága, az elbeszélés arányos egyszerűsége - mind jelen vannak már ifjúkori műveiben is.
II. kötet - Elbeszélések
Kötetünk Tolsztoj 1863 és 1886 között írott elbeszéléseit tartalmazza. Első darabja a Kozákok, utolsó az Ivan Iljics halála. E negyedszázad alatt írta meg Tolsztoj a Háború és béké-t és az Anna Kareniná-t, ekkor élte át gyötrelmes belső válságát, amelyből az orosz eszmetörténet jelentős fejezetét alkotó "tolsztojánus" tanok születtek meg.
A nagyszabású regényépítés s az intellektuális keresés kettős erőfeszítése szerényebb helyet juttatott Tolsztoj szellemi munkásságában a novellairodalomnak. Elbeszéléseit erkölcsi eszméinek hordozójául szánta - sok közöttük a tanmese, példázat s az iskolai ábécéskönyve részére írott gyermekmese. E tömör és rendkívül egyszerű írásokat éppen parabolisztikus élességük miatt érezheti korszerűnek a mai olvasó, s egyszersmind tanúja lehet annak a különös szellemi ellentmondásnak, hogy Tolsztoj a tanító célzatú írásokkal szinte egy időben írta a teremtő művészi elfogulatlanságnak olyan mesterműveit, mint a Polikuska, a Holsztomer és a Dekabristák.
III. kötet - Elbeszélések
A Tolsztoj-sorozat harmadik kötete az író 1890-től haláláig írott elbeszéléseit, a függelékrészben pedig 1851 és 1908 között írott, befejezetlen novellatöredékeit tartalmazza. Az előbbiek közül kimagaslik a Kreutzer szonáta hatalmas erejű és megdöbbentően elfogult vitairata a gazdagok házassági erkölcse és általában a testi szerelem ellen, a Szergij atya önkínzóan ironikus példázata a passzív, emberektől elvonult szentségkeresés lehetetlenségéről, a Gazda és cseléd mélyre világító s megfogalmazásában kristályosan egyszerű párhuzama a vagyonszerzés és szeretet összeférhetetlenségéről, a Hadzsi Murat színgazdag és kemény rajzú nagy körképe a hódító Oroszországról, a leigázott kaukázusi törzsektől a cári udvarig. Valamennyi kései novellában megnyilatkozik a válaszaiban utópikus tolsztoji filozófia, itt-ott elhalványítja a művészi ábrázoló erőt, sokszor azonban az irányzatosság kiélesíti az író látását, felvillanyozza szatírikus erejét, vagy éppen szenvedélyes költői lendületet ad az öreg Tolsztoj novellákba rejtett reménytelen prófétáinak.
IV-V. kötet - Háború és béke I-II.
Nagy tér, nagy idő, földrésznyi események, császárok, hercegek, parasztok, katonák, rengeteg ember, köztük az olvasót holtig elkísérő emlékalakok, csecsemősírás, haldoklók lázképei, aranyló hétköznapok és temérdek elpazarolt vér, százezrek halálával írott kísérleti történetfilozófiák s köztük a boldogságvágy apró mozdulatai, családi közhelyek időtlen bölcsessége - egészebb világ teremtésére elbeszélő még nem vállalkozott, ha csak egy nem: az Íliász szerzője. Tolsztoj sem azelőtt, sem azután nem lelte oly megszállott örömét az írásban, mint a Háború és béke hét bő esztendejében, mikor szelleme minden erejével a regényt fűtve, "csak írónak, semmi másnak" vallhatta magát. Ám ebben az óriáspanorámában is színre lép, ha nem is a próféta még, de a nagy kérdező, s feldúlja néhol látomása rendjét, csakhogy kérdezhessen. Thomas Mann szavaival: "Művészi szemszögből nézve mégis ez a titáni ügyefogyottság adja művének azt az óriási erkölcsi nyomatékot, azt az Atlaszhoz mérhető morális izomterhelést és felkészültséget, mely a szenvedő Michelangelo világára emlékeztet."
VI. kötet - Anna Karenina
Sok regény szól a házasságtörésről, mind közül a leghatalmasabban Tolsztoj Anna Kareniná-ja. Karenina szerelmét és megsarnyargatását egy évszázad múltán is közel érezheti magához az olvasó, noha az Anna körül zsibongó nagyvilági társaság elegáns könyörtelenségének rajza immár csak híradás az elsüllyedt történelemből. "A világirodalom legnagyobb társadalmi regénye" - Thomas Mann méltatta így az Anna Kareniná--t - egyszerre volt Tolsztoj művészi búcsúja a szerelemtől és gondolati előkészülete a prófétaszerepre. Egy kötetben szinte két regény: Annáéban Tolsztoj elmondhatta mindazt, amit az érzéki rajongásról egyáltalán tudott, s amit csak művészi alakban mondhatott el, Levinében pedig megfestette önarcképét, a helyzetével erkölcsileg meghasonlott földesúrét, akinek önvizsgálatát és felismeréseit később már csak a röpiratok nyelvén vagy a gondolatnak szigorúan alárendelt szépprózában tudta megfogalmazni. Tolsztoj művészi korszakának ezt az utolsó nagy emlékművét Németh László fordítása állította méltó helyére a magyar nyelvű világirodalomban.
VII. kötet - Feltámadás
Harmadik regényét, a Feltámadás-t Tolsztoj már "szellemi fordulata" után, a múlt század utolsó évtizedében írta. Ha a Háború és béké-ben és az Anna Kareniná-ban az elemző lélekrazj, a részletező történelmi és társadalmi tablófestés, az élet kisebb-nagyobb eseményeinek önmagukért való megelevenítése, a jóval-rosszal szembeni megértően epikus fölény ragadja meg az olvasót, a Feltámadás a forradalom előtti orosz társadalom valamennyi intézményével és összes erkölcsi fogalmával szembeszegülő lázadás drámája. Hatalmas, engesztelhetetlen ítélet ez a regény, melyben az író rokonszenvét csak a börtönök sorsüldözött népe, a száműzött forradalmárok és földesúri rend alatt tengődő parasztok érdemlik ki. Mélyebb világba Tolsztoj nem is szállhatott volna. S odalenn nem csupán új erkölcsi és társadalmi szemléletre talált, de egy olyan tiszta és lényeges művészi nézőpontra is, amelyből megírhatta élete legfilozofikusabb és legoroszabb regényét, úttörő kísérletként a XX. század elvontabb és ítélkezőbb elbeszélő stílusa felé.
VIII. kötet - Színművek
Kötetünk Tolsztoj nyolc színművét tartalmazza: paraszti mesejátékot, úrcsúfoló szatírát, naturalista népdrámát, lélektani drámát, bölcseleti drámát: műfaja mindnek más, szelleme mindnek közös: a tolsztoji morál, egyikben mint keresés, másikban mint tanítás. A nyolc közül hét az író szellemi fordulata után született: új felismerései megfogalmazásához Tolsztojnak szüksége volt a dráma éles dialektikájára. Azóta is tart a vita: elvont tételeket vagy eleven drámai hősöket ütköztetett-e össze színműveiben Tolsztoj. Mi erősebb bennük: az erkölcsfilozófiai lecke vagy az öntörvényű életsorsok ábrázolása? Bizonyos, hogy Tolsztoj elbeszélő művészete hatalmasabb színpadánál, de aligha vitatható, hogy minden darabja egy nagy lélek heves és őszinte mozdulata, s minden dialógusán rajt látni a kor legnagyobb orosz írójának erős keze nyomát.
IX. kötet - Tanulmányok, cikkek, vallomások
Shakespeare, Maupassant, Csehov és Gogol műveinek elemzése, esztétikai vizsgálódás, a művészet hivatása, a tudomány és a technikai civilizáció paradoxonai, osztálykiváltságok, állam, erőszak, háború, bíráskodás, kivégzések, földkérdés, éhínség, a parasztok és a munkások nyomora, városi és falusi szociográfia, a biológiai társadalom-szemlélet és a politikai gazdaságtan bírálata, a pravoszlávia és az evangéliumi erkölcs szembeállítása, az erőszakmester engedetlenség tana, egy racionális-világi valláserkölcs alaptételeinek kimunkálása - Tolsztoj minden fontos gondolata helyet kapott ebben a kötetben. Szépirodalmi műveinek olvasói otthonos közegbe jutnak Tolsztoj gondolati prózájában: csak éppen kiélezettebb alakban találják megv ítéleteit és próféciáit egyaránt. Hat-nyolc évtized sem volt elég ahhoz, hogy Tolsztoj független szelleme bezáruljon az eszmetörténet múzeumába. Az eltelt idő segít az olvasónak lehántani Tolsztoj gondolati művéről tárgyi tévedéseit, egyszerűsítő ítéleteit, értetlen illúzióit, nélkülük azonban annál kihívóbb és gondolkodásra kényszerítőbb ami megmaradt: Tolsztoj, a nagy kérdező. Jellegzetesen múltszázadi író volt, mégis kortársunk mindmáig.
X. kötet - Levelek, naplójegyzetek
Tolsztoj tömegével ontotta a leveleket és a naplójegyzeteket: érzelmi-gondolati munkájának mindennapos lecsapódását. E műfajokban rögzítette életének kisebb-nagyobb eseményeit, aggodalmasan értékelte testi és szellemi állapotának fejleményeit, számot adott műhelygondjairól, építette, szabályozta kapcsolatait, de legfőképpen világképét fejlesztette, árnyalta, summázta fáradhatatlanul. Radikálisan tagadta az egész fennálló rendet és kultúrát, kormányzatot és egyházat, osztálytagozódást és munkamegosztást, a kapitalizmussal együttjáró technikai fejlődést, a konformista tudományt és az elvont művészetet. Mindezekkel szemben pedig parancsolóan hirdette a tolsztojánus megoldást: a romantikus paraszti kommunizmust, s a maga etikai fogantatású, laikus-racionális istenhitét, követendő magatartásként pedig az aszkétikus, szeretetvalló és erőszakmentes erkölcsi lázadást. A levelezés és a napló minden külső elemzésnél meggyőzőbben, megrendítő közvetlenséggel tárja föl Tolsztoj következetlenül következetes filozófiájának nagyságát és csődjét. Műveinek kilenc kötetét méltán követheti nyersebb és gazdagabb zárótétel gyanánt a tizedik, a levelek és a napló személyesebb, de talán egyetemesebb Tolsztoja.

Vissza

Tartalom

I. KÖTET
Gyermekkor, serdülőkor, ifjúság
Gyermekkor (Németh László)9
Serdülőkor (Németh László)104
Ifjúság (Németh László)177
Rajtaütés (Makai Imre)327
Egy biliárd-felíró naplójából (Radó György)352
Erdőirtás (Radó György)371
Szevasztopol december havában (Tábor Béla)409
Szevasztopol májusban (Tábor Béla)426
Szevasztopol 1855 augusztusában (Tábor Béla)475
Hóvihar (Gellért György)544
Két huszártiszt (Lányi Sarolta)572
Kaukázusi emlékeimből. A lefokozott (Radó György)629
A földesúr délelőttje (Lányi Sarolta)655
Nyehljadov herceg feljegyzéseiből. Luzern (Szöllősy Klára)705
Albert (Szöllősy Klára)750
Három halál (Szöllősy Klára)757
Családi boldogság (Szöllősy Klára)770
Jegyzetek (Elbert János)853
II. KÖTET
Kozákok (Szöllősy Klára)7
Polikuska (Szöllősy Klára)167
Dekabristák (Szöllősy Klára)227
A kaukázusi fogoly (Honti Rezső)261
Mi élteti az embereket (Makai Imre)285
Iljasz (Makai Imre)307
A két testvér meg az arany (Makai Imre)312
Az ördög ügyes, az Isten erős (Makai Imre)315
Addig oltsd a tüzet, míg nem késő (Szöllősy Klára)318
A kislányok okosabbak az öregeknél (Szöllősy Klára)332
Mennyi föld kell az embernek? (Szöllősy Klára)355
A tyúktojásnyi rozsszem (Szöllősy Klára)350
Megtérő bűnös (Makai Imre)353
Két öreg (Szöllősy Klára)356
A három remete (Makai Imre)377
A gyertya (Szöllősy Klára)384
Mese Bolond Ivanról (Szöllősy Klára)384
Hogyan köszörülte ki a csorbát az ördögfióka (Makai Imre)422
A keresztfiú (Makai Imre)426
Jemeljan és a dob (Szöllősy Klára)444
Három fiú (Makai Imre)453
Ráérő emberek beszélgetése (Makai Imre)456
Járjatok fényben, amíg nem fény (Makai Imre)461
Holsztomer (Szöllősy Klára)520
Egy őrült naplója (Szöllősy Klára)559
Ivan Iljics halála (Szöllősy Klára)573
Az "Ábécés könyv" meséi
Az "Új ábécé" meséi
"Egy vak ember hazafelé ment..." (Áprily Lajos)635
"Két paraszt hajtott az úton..." (Mándy Stefánia)635
"Két kakas a szemétdombon verekedett..." (Áprily Lajos)635
"Kezdett rosszra fordulni az egerek sorsa..." (Áprily Lajos)635
"Vaszjának volt négy kopejkája..." (Mándy Stefánia)636
"Két patkány tojást talált..." (Áprily Lajos)636
"Elment a kisegér sétálni..." (Áprily Lajos)636
"A farkas felfalta a juhot..." (Mándy Stefánia)637
"Almafákat ültetett egy öreg ember..." (Áprily Lajos)637
"Két paraszt elment vadászni..." (Áprily Lajos)637
"Erdő mellett járt a juhnyáj..." (Áprily Lajos)637
"A kanca éjjel-nappal a mezőn járt..." (Áprily Lajos)638
"Nekiállt a paraszt, hogy lekaszálja a rétet..." (Mándy Stefánia)638
"A sovány farkas kerülgette a falut..." (Áprily Lajos)638
"Egyszer egy parasztnak eltűnt a pénze..." (Mándy Stefánia)639
"A halászok künn eveztek a vízen..." (Mándy Stefánia)639
"Az egyik házban fent egy gazdag földesúr lakott..." (Mándy Stefánia)639
"Selyemszálat ereget a selyemhernyó..." (Áprily Lajos)639
"Összeveszett a béka és az egér..." (Áprily Lajos)640
"Megöregedett az oroszlán, végét járta..." (Mándy Stefánia)640
"Arról beszélgetett a macska a rókával..." (Áprily Lajos)640
"Fészket rakott a sas egy fán..." (Áprily Lajos)641
"Egy paraszt drágakövet talált..." (Áprily Lajos)641
"Egy gazdag kereskedőnek elveszett az erszénye..." (Áprily Lajos)642
"A fajdkakas fenn ült a fán..." (Áprily Lajos)642
A kismadár (Áprily Lajos)643
Három medve (Áprily Lajos)644
Szemjon bátya elbeszéli, hogy mi történt vele az erdőben (Áprily Lajos)646
A tehén (Áprily Lajos)648
Filipok (Áprily Lajos)650
Az "első orosz olvasókönyv" meséi
A hangya és a galamb (Áprily Lajos)652
A talált gyermek (Áprily Lajos)652
A néni elmeséli, hogyan tanult meg varrni (Mándy Stefánia)653
Az oroszlán és az egér (Áprily Lajos)653
A tűzoltókutyák (Áprily Lajos)654
Egy kisfiú elmeséli, hogy nem vitték el őt a városba (Áprily Lajos)654
A hazug fiú (Áprily Lajos)655
A szamár és a ló (Áprily Lajos)655
Egy fiú elbeszéli, hogyan lepte meg az erdőben a vihar (Áprily Lajos)656
A csóka és a galambok (Áprily Lajos)656
A paraszt és az uborkák (Mándy Stefánia)657
Az öreg nagyapó meg az unokája (Áprily Lajos)657
Egy kisfiú elmeséli, hogyan fedezte fel a méhkirálynőket nagyapónak (Áprily Lajos)658
A tűz (Áprily Lajos)659
Az elefánt (Áprily Lajos)660
Lipunyuska (Áprily Lajos)660
A farkas és az öregasszony (Áprily Lajos)662
A macskakölyök (Áprily Lajos)662
A tanult fiú (Áprily Lajos)663
Hogyan tanulták meg a bokharaiak a selyemhernyótenyésztést (Áprily Lajos)664
Hogyan árulta el magát a tolvaj (Áprily Lajos)664
A batyu (Mándy Stefánia)665
A csontocska (Áprily Lajos)665
A két kereskedő (Áprily Lajos)666
Egy paraszt elbeszéli, miért szereti a bátyját (Mándy Stefánia)667
Hogy lőttem az első nyulat (Áprily Lajos)668
A balga (Mándy Stefánia)669
Szvjatogor vitéz (Mándy Stefánia)676
A "Második orosz olvasókönyv" meséi
A kislány és a gombák (Áprily Lajos)678
Milyen a füvön a harmat (Áprily Lajos)679
Az önműködő malom (Mándy Stefánia)679
Hogy takarította el a paraszt a követ (Áprily Lajos)681
Sat és Don (Mándy Stefánia)681
A Szudoma (Mándy Stefánia)682
A kertész és a fiai (Áprily Lajos)683
A bagoly és a nyúl (Áprily Lajos)683
A sas (Áprily Lajos)684
A kacsa és a hold (Áprily Lajos)684
A medve a szekéren (Áprily Lajos)685
A fűzfavessző (Mándy Stefánia)685
Egér a magtár alatt (Áprily Lajos)687
Hogy tanítják fiaikat a farkasok (Áprily Lajos)687
A nyulak és a békák (Áprily Lajos)688
A néni meséje szelídített verebéről, a kis Mitugrászról (Mándy Stefánia)688
Három kalács meg egy perec (Mándy Stefánia)690
Nagy Péter és a muzsik (Áprily Lajos)690
A veszett kutya (Áprily Lajos)692
Az oroszlán és a kiskutya (Áprily Lajos)693
Az egyenlő örökség (Áprily Lajos)694
Az apa és a fiai (Mándy Stefánia)695
Volga és Vazuza (Mándy Stefánia)695
Az aranyhajú királyleány (Áprily Lajos)696
A sólyom és a kakas (Áprily Lajos)697
A sakálok és az elefánt (Áprily Lajos)698
A gém, a halak és a rák (Áprily Lajos)699
Nagybátyám így bveszélt a lovaglásról (Áprily Lajos)699
A sündisznó és a nyúl (Áprily Lajos)701
A két testvér (Mándy Stefánia)702
A nagy siklókígyó (Áprily Lajos)704
A veréb és a fecskék (Áprily Lajos)706
A cápa (Áprily Lajos)707
Jermak (Mándy Stefánia)709
Szuhman (Mándy Stefánia)717
A "Harmadik orosz olvasókönyv" meséi
A cár meg a sólyom (Áprily Lajos)722
A házi szamár meg a vadszamár (Mándy Stefánia)725
A nyúl meg a vadászkutya (Mándy Stefánia)723
A szarvas (Áprily Lajos)723
A vak és a tej (Áprily Lajos)724
A szürke nyúl (Mándy Stefánia)726
Hogy osztotta el a paraszt a libákat (Áprily Lajos)726
A vénember és a halál (Áprily Lajos)727
Az oroszlán és a róka (Áprily Lajos)728
Az igazságos bíró (Áprily Lajos)728
A szarvas és a szőlőskert (Áprily Lajos)731
Amikor apám katona volt (Mándy Stefánia)731
Bulka (Áprily Lajos)737
Bulka és a vadkan (Áprily Lajos)738
Milton és Bulka (Áprily Lajos)740
A teknősbéka (Áprily Lajos)741
Bulka és a farkas (Áprily Lajos)742
Mi történt Bulkával Pjatyigorszkban (Áprily Lajos)744
Bulka és Milton vége (Áprily Lajos)746
Madarak a hálóban (Mándy Stefánia)747
Volga vitéz (Mándy Stefánia)747
A "Negyedik orosz olvasókönyv" meséi
A cár és az ing (Áprily Lajos)753
A nád és az olajfa (Áprily Lajos)753
A két jó barát (Áprily Lajos)754
Az ugrás (Áprily Lajos)754
A farkas és a bárány (Áprily Lajos)756
Az oroszlán, a farkas és a róka (Mándy Stefánia)756
A cár új ruhája (Áprily Lajos)757
Az oroszlán, a szamár és a róka (Áprily Lajos)758
Hogy mozdulnak el a fák (Áprily Lajos)758
A tehén és a bakkecske (Áprily Lajos)759
A holló és a hollófiak (Áprily Lajos)760
A paraszt és a víziszellem (Áprily Lajos)761
A holló és a róka (Áprily Lajos)762
Mikuluska Szeljanyinovics (Mándy Stefánia)762
Jegyzetek (Írta: Elbert János)767
III. KÖTET
Elbeszélések 1890-1910
Kreutzer szonáta (Németh László)7
Utószó a "Kreutzer szonátá"-hoz (Gellért György)86
Az ördög (Szöllősy Klára)101
Három példázat (Makai Imre)153
Három példázat (Makai Imre)153
Gazda és cseléd (Németh László)162
Szegij atya (Németh László)209
A háncsfedelű kas történetének két különböző változata (Németh László)253
A pokol szétrombolása és visszaállítása (Makai Imre)258
Három kérdés (Makai Imre)277
A munka, a halál és a betegség (Makai Imre)282
Aszarhadon, asszír király (Makai Imre)285
Bál után (Szöllősy Klára)290
Hadzsi Murat (Szöllősy Klára)300
A hamis szelvény (Szöllősy Klára)427
Az imádság (Makai Imre)493
Köcsög Aljosa (Szöllősy Klára)499
Kornyej Vasziljev (Szöllősy Klára)505
Szamóca (Szöllősy Klára)522
Miért? (Szöllősy Klára)534
Isteni és emberi dolgok (Szöllősy Klára)559
Álmomban láttam... (Szöllősy Klára)597
Buddha (Makai Imre)610
Te vagy az (Makai Imre)616
Tolvaj fia (Makai Imre)619
Énekel a falu (Szöllősy Klára)623
Három nap falun (Szöllősy Klára)628
Hodinka (Szöllősy Klára)649
Nem akartam (Szöllősy Klára)657
Termékeny talaj (Szöllősy Klára)661
Töredékek, átdolgozások
A tegnapi nap története (Gellért György)671
Karácsonyi este (Gellért György)686
Hogyan halnak meg az orosz katonák (Gellért György)715
Idill (Szöllősy Klára)720
Regény I. Péter koráról (Gellért György)726
Első emlékek (Németh László)775
Francoise (Németh László)780
Sokba kerül (Németh László)787
Az ifjú cár álma (Gellért György)791
Az anya (Gellért György)801
Kinek van igaza (Németh László)812
Fjodor Kuzmics sztarec hátrahagyott feljegyzései (Szöllősy Klára)829
Emlékek (Németh László)850
Szegény emberek (Szöllősy Klára)913
A gyermek erősebb (Szöllősy Klára)916
Senki sem bűnös (Szöllősy Klára)919
IV. KÖTET
Háború és béke I.
Első könyv
Első rész9
Második rész148
Harmadik rész263
Második könyv
Első rész387
Másodisk rész481
Harmadik rész545
Negyedik rész637
Ötödik rész698
Jegyzetek785
V. KÖTET
Háború és béke II.
Harmadik könyv
Első rész9
Második rész115
Harmadik rész292
Negyedik könyv
Első rész437
Második rész505
Harmadik rész563
Negyedik rész621
Epilógus
Első rész691
Második rész757
Jegyzetek809
VI. KÖTET
Anna Karenina
Első rész7
Második rész130
Harmadik rész259
Negyedik rész383
Ötödik rész470
Hatodik rész592
Hetedik rész719
Nyolcadik rész824
Jegyzetek877
VII. KÖTET
Feltámadás
Első rész7
Második rész223
Harmadik rész405
Jegyzetek497
VIII. KÖTET
Színművek 1864-1910
A megfertőzött család (Makai Imre)7
Az első pálinkafőző (Németh László)117
Sötétség hatalma (Németh László)141
Műveltség gyümölcse (Németh László)239
Élő holttest (Németh László)357
Sötétben is világít a fény (Németh László)451
Abból jön minden rossz (Németh László)527
Jegyzet545
IX. KÖTET
Tanulmányok, cikkek, vallomások 1859-1909
Beszéd az Orosz Irodalom Barátainak Társaságában (Institoris Irén)7
Ki kitől tanuljon írni: a parasztgyerekek tőlünk, vagy mi a parasztgyerekektől? (Gellért György)10
Gyónás (Makai Imre)35
Mit tegyünk tehát? (Kulcsár Aurél)102
Botos Miklkós (Institoris Irén)347
A művészetről (Gellért György)356
Az éhségről (Istritoris Irén)347
Előszó Maupassant műveihez (Gellért György)391
Mi a művészet? (S. Nyírő József)412
Korunk rabsága (Gellért György)580
Ne ölj (Institoris Irén)636
Így kell ennek lennie? (Institoris Irén)641
Válasz a Szidónus február 20-22-1 végzésére és az ez alkalomból hozzám intézett levelekre (Gellért György)665
Előszó Wilhelm von Polenz A paraszt című regényéhez (Institoris Irén)674
Shakespeare és a dráma (Gellért György)682
Eszméljetek (Tábor Béla)739
Utószó Csehov "Aranyos!" című elbeszéléséhez (Gellért György)682
Eszméljetek (Tábor Béla)739
Utószó Csehov "Aranyos!" című elbeszéléséhez (Gellért György)801
Nagy bűn (Gellért György)805
Mit lehet tenni? (Tábor Béla)830
Nem hallgathatok (Gellért György)839
Gogolról (Institoris Irén)854
Értsük megy végre! (Tábor Béla)856
Lenin Tolsztojról867
Jegyzetek (Zöldhelyi Zsuzsa)885
X. KÖTET
Levelek, naplójegyzetek (1847-1910)
1849
Szergej Nyikolajevics Tolsztojnak9
1851
Tatyana Alekszandrovna Jergolszkajának12
Tatyana Alekszandrovna Jergolszkajának14
1852
Tatyana Alekszandrovna Jergolszkajának16
Tatyana Alekszandrovna Jergolszkajának20
Tatyana Alekszandrovna Jergolszkajának25
Nyikolaj Alekszejevics Nyekraszovnak27
1854
Szergej Nyikolajevics Tolsztojnak28
1855
Tatyana Alekszandrovna Jergolszkajának32
Nyikolaj Alekszejevics Nyekraszovnak34
Ivan Ivanovics Panajevnak35
Tatyana Alekszandrovna Jergolszkajának36
1856
Nyikolaj Alekszejevics Nyekraszovnak37
Jegor Petrovics Kovalevszkijnak39
Valerija Vlagyimirovna Arszenyevának42
VCalerija Vlagyimirovna Arszenyevának46
Valerija Vlagyimirovna Arszenyevának49
Tatyana Alekszandrovna Jergolszkajának53
Valerija Vlagyimirovna Arszenyevának54
1857
Tatyana Alekszandrovna Jergolszkajának és Szergej Nyikolajevics Tolsztojnak58
Vaszilij Petrovics Botkinnak59
Vaszilij Petrovics Botkinnak60
Ivan Szergejevics Turgenyevnek63
Vaszilij Petrovics Botkinnak64
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának66
Vaszilij Petrovics Botkinnak és Ivan Szergejevics turgenyevnek69
1858
Vaszilij Petrovics Botkinnak74
Nyikolaj Alekszejevics Nyekraszovnak78
Nyikolaj Alekszejevics Nyekraszovnak79
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának80
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának82
1859
Alekszandra Vasziljevics Druzsinyinnak85
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának86
Vaszilij Petrovics Botkinnak89
Borisz Nyikolajevics Csicserinnek90
1860
Borisz Nyikolajevics Csicserinnek92
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek93
Jegor Petrovics Kovalevszkijnak96
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek100
1861
Alekszandr Ivanovics Herzennek102
Alekszandr Ivanovics Herzennek104
Ivan Szergejevics Turgenyevnek105
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek105
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának105
Ivan Szergejevics Turgenyevnek107
1862
Nyikolaj Gavrilovics Csernisevszkijnek108
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának108
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának108
II. Sándornak113
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának114
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának116
1863
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek117
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának118
1864
Mihail Nyikiforovics Katkovnak120
1865
Mihail Nyikiforovics Katkovnak121
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek122
Luiza Ivanovna Volkonszkajának123
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek124
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának125
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának127
1866
Mihail Szergejevics Basilovnak131
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek133
1867
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek135
Szofja Andrejevna Tolsztajának136
1868
Mihail Petrovics Pogogyinnak138
Mihail Petrovics Pogogyinnak138
1869
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek140
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek140
Szofja Andrejevna Tolsztajának141
1870
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek143
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak 144
1871
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek147
Vlagyimir Petrovics Mescserszkijnek148
1872
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak150
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak151
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának153
1873
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek157
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának158
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak159
Pavel Dmitrijevics Golohvasztovnak161
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak162
A Moszkovszkije Vedomoszty-i kiadóinak164
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak170
1874
Tatyana Andrejevna Kuzminszkajának171
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak171
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának172
1875
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak174
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak175
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak176
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek177
1876
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak178
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak180
Pjotr Iljics Csajkovszkijnak181
1877
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek183
Szergej Alekszandrovics Racsinszkijnak184
A Novoje Vremja szerkesztőjének185
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak186
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak187
1878
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak189
Szergej Alekszandrovics Racsinszkijnak190
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak191
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának195
Ivan Szergejevics Turgenyevnek197
Ivan Szergejevics Turgenyevnek197
William Ralstonnak199
1879
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának200
Nyikolaj Karlovics Girsznek201
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek201
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek202
1880
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának204
Afanaszij Afanaszjevics Fetnek207
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak208
1881
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak209
III. Sándornak210
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak218
Vaszilij Ivanovics Alekszejevnek220
1882
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak222
Vaszilij Ivanovics Alekszejevnek222
1883
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak225
Vlagyimir Vasziljevics Sztaszovnak226
1884
Alekszandr Nyikolajevics Pipinnek227
Szofja Andrejevna Tolsztajának228
Szofja Andrejevna Tolsztajának229
Szofja Andrejevna Tolsztajának231
1885
Ilja Jefimovics Repinnek233
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak233
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak234
Tyimofej Mihajlovics Bondarjovnak236
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak237
Szofja Andrejevna Tolsztajának238
Tatyana Lvovna Tolsztajának239
Mihail Jevgrafovics Szaltikov-Scsedrinnek242
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak243
1886
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak246
Vlagyimir Konsztantyinovics Freynek247
Szofja Andrejevna Tolsztajának247
Alekszandr Nyikolajevics Osztrovszkijnak249
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak250
Nyikolaj Nyikolajevics Mikluho-Maklajnak251
1887
Pavel Matvejevics Szvobogyinnak253
Idősebb Nyikolaj Nyikolajevics Genek253
Romain Rollandnak255
1888
Fjodor Nyikolajevics Bergnek264
Ilja Jefimovics Repinnek264
1889
Szofja Andrejevna Tolsztajának266
Szofja Andrejevna Tolsztajának267
Jevgenyij Ivanovics Popovnak268
Idősebb Nyikolaj Nyikolajevics Genek269
Leonyilla Fominyicsna Annyenkovának270
1890
Jefim Nyikolajevics Verobjovnak273
Szergej Lvovics Tolsztojnak276
Nyikolaj Petrovics Vagnernak278
George Kennan-nek280
Jevgenyij Ivanovics Popovnak283
Jevgenyij Ivanovics Popovnak286
1891
Vlagyimir Vasziljevics Rahmanovnak289
Vlagyimir Vasziljevics Rahmanovnak292
Nyikolaj Szemjonovics Leszkovnak294
Pjotr Gottfriedovics Hansennak296
A Risszkije Vedomosztyi és a Novoje Vremja szerkesztőjének297
Berta von Sutternak297
Mihail Mihajlovics Lederlének298
Szofja Andrejevna Tolsztajának301
Iszaak Boriszovics Fajnermannak302
1892
Szofja Andrejevna Tolsztajának304
Szofja Andrejevna Tolsztajának304
Georges Dumas-nak307
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak307
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak309
Szofja Andrejevna Tolsztajának310
1893
Lev Lvovics Tolsztojnak311
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak312
Szofja Andrejevna Tolsztajának313
Dmitrij Vasziljevics Grigorovicsnak314
Lev Pavlovics Nyikiforovnak315
Idősebb Nyikolaj Nyikolajevics Genek316
1894
Lev Lvovics Tolsztojnak317
Pavel Mihajjlovics Tretyakovnak318
Nyikolaj Nyikolajevics Sztrahovnak320
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak321
Ernest Crosbynak323
1895
Dusan Petrovics Makovickijnak324
Tyimofej Mihajlovics Bondarjovnak325
Egy angol lap szerkesztőjének326
Andrej Lvovics Tolsztojnak327
Mihail Lvovics Tolsztojnak330
Fjodor Alekszejevics Zseltovnak339
1896
Ernest Crosbynak341
Ivan Loginovics Goremikinnek349
Alekszandra Mihajlovna Kalmikovának353
Az irkutszki büntetőzászlóalj parancsnokának364
Szofja Andrejevna Tolsztajának366
Szofja Andrejevna Tolsztajának368
1897
Marija Lvovna Tolsztajának369
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak370
Szofja Andrejevna Tolsztajának371
II. Miklósnak373
Szofja Andrejevna Tolsztajának376
Szofja Andrejevna Tolsztajának379
Pavel Alekszandrovics Boulanger-nak380
1898
A Russzkije Vedomosztyi szerkesztőjének382
Külföldi lapokba383
Ilja Jefimovics Repinnek388
Pavel Ivanovics Birjukovnak388
Aylmer Maude-nak390
1899
Pavel Ivanovics Birjukovnak391
Rainer Maria Rilkének392
Andrej Lvovics Tolsztojnak393
Grigorij Mihajlovics Volkonszkijnak394
1900
Alekszej Mihajlovics Zsemcsuzsnyikovnak397
Makszim Gorkijnak397
Az American Cable News amerikai hírügynökségnek398
Edward Garnetnek398
Olga Konsztantyinovna Klodtnak399
1901
Vaszilij Kuzmics Zavolokinnak 400
Ivan Jevszejevics Konkinnak409
Lapszerkesztőségnek410
Az Orosz Írók Kölcsönös Segélynyújtási Szövetsége Bizottságának410
Pjotr Dmitrijevics Szvjatopolk-Mirszkijnek411
Pjotr Alekszandrovics Oldenburg hercegnek411
Tyihon Petrovics Bogatyikovnak412
Andrej Lvovics Tolsztojnak414
Pietro Mazzininak417
1902
Nyikolaj Mihajlovics nagyhercegnek419
II. Miklósnak419
A svéd írók és tudósok társaságának426
Szofja Nyikolajevna Tolsztajának426
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak429
Pavel Ivanovics Birjukovnak430
Grigorij Pavlovics Gyogtyerenkónak431
A Die Zeit szerkesztőségének432
Tatyana Lvovna Szuhotyinának432
Vlagyimir Vasziljevics Sztaszovnak434
Ivan Ioszifovics Korganovnak434
1903
Alekszandra Andrejevna Tolsztajának436
Nyikolaj Mihajlovics nagyhercegnek437
Emanuil Grigorjevics Linyeckijnek438
Jurij Julianovics Bitovtnak440
Pjotr Bordakovnak440
Octave Mirbeau-nak442
Alekszandr Nyikitics Szokolovnak442
Pavel Ivanovics Birjukovnak443
Mihail Alekszandrovics Taubénak445
1904
James Leynek448
A The North American szerkesztőségének448
Pavel Ivanovics Birjukovnak 448
Anatolij Fjodorovics Konyinak449
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak450
Ivan Fjodorovics Nazsivinnak451
Leonyid Nyikolajevics Andrejevnek452
1905
H. S. Tamurának453
Bernard Bouvier-nak454
Ernest Crosbynak454
Nyikolaj Mihajlovics nagyhercegnek454
Nyikolaj Mihajlovics nagyhercegnek455
Marija Lvovna Obolenszkajának455
Vlagyimir Vasziljevics Sztaszovnak457
Pavel Ivanovics Birjukovnak458
Vlagyimir Vasziljevics Sztaszovnak459
1906
Nyikolaj Mihajlovics nagyhercegnek461
Pavel Ivanovics Birjukovnak461
Pavel Ivanovics Birjukovnak463
Afanaszij Sztyepanovics Marovnak464
Marija Lvovna Obolenszkajának465
Marija Lvovna Obolenszkajának466
Vlagyimir Vasziljevics Sztaszovnak467
Ivan Fjodorovics Nazsivinnak468
Ernest William Ellisnek469
1907
Eugen Reichelnek470
A Russzkije Vedomosztyi és a Novoje Vremja szerkesztőségének472
Tatyana Andrejevna Kuzminszkajának473
Henryk Sienkiewicznek474
1908
Mojszej Mengyelejevics Doksickijnak477
Hriszto Doszevnak478
Lapszerkesztőségeknek479
Mitrofan Szemjonovics Dudcsenkónak480
A Rusz című lap szerkesztőségének481
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak482
Bernard Shaw-nak483
Leonyid Nyikolajevics Andrejevnek485
Intézményeknek és személyeknek, akik felköszöntöttek nyolcvanadik születésnapomon486
Szergej Alekszandrovcics Engelhardtnak488
Alekszandr Arkagyevics Sztolipinnak489
1909
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak490
Sztyepan Kozubovszkijnak490
Szofja Andrejevna Tolsztajának494
Theodor Weichernek493
A XVIII. békekongresszus szervező bizottságának494
Pjotr Arkagyevics Sztolipinnak494
Pjotr Alekszandrovics Polilovnak496
1910
Borisz Szemjonovics Mandzsosznak499
Ilja Danyilovics Galperin-Kaminszkijnak499
Vlagyimir Galaktyinovics Korolenkónak500
Grigorij Konsztantyinovics Gradovszkijnak501
Bernard Shaw-nak502
Mahatma Gandhinak503
Alekszandra Lvovna Tolsztajának503
E. I. Kaplannak504
Szofja andrejevna Tolsztajának506
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak508
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak508
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak509
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak510
Szofja Andrejevna Tolsztajának511
Marija Nyikolajevna Jakovlevnának512
Mohandasz Gandhinak513
Tatyana Lvovna Tolsztajának518
Alekszandra Lvovna Tolsztajának518
Alekszandra Lvovna Tolsztajának519
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak520
Szofja Andrejevna Tolsztajának521
Szergej Lvovics Tolsztojnak és Tatyana Lvovna Szuhotyinának522
Marija Nyikolajevna Tolsztajának és Jelizaveta Valerijanovna Obolenszkajának523
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak525
Vlagyimir Grigorjevics Csertkovnak524
Szergej Lvovics Tolsztojnak és Tatyana Lvovna Szuhotyinának524
Hivatalos Iratok526
Végrendelet526
Végrendelet527
Napló (1847-1910)529
Utószó (Írta: Török Endre)929
Jegyzetek (Írta: Török Endre)949
Névmutató1031
Tolsztoj művei 1-10. Betűrendes címmutató1057

Lev Tolsztoj

Lev Tolsztoj műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Lev Tolsztoj könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem