1.062.356

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Szilárdságtan módszertani útmutató II.

Kézirat/Levelező hallgatók számára/Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Kar

Szerző
Budapest
Kiadó: Tankönyvkiadó Vállalat
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 87 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 23 cm x 17 cm
ISBN:
Megjegyzés: Kézirat. 425 példányban jelent meg. 4. változatlan utánnyomás. 62 fekete-fehér ábrával illusztrált. Tankönyvi szám: J 4-231. A borítón 1963-as kiadás látható.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A kinematikai és kinetikai tanulmányaink befejezése után ismét elővesszük a szilárdságtant és abból a gépészet szempontjából fontosabb fejezeteket fogjuk áttanulmányozni. Ezek a fejezetek a... Tovább

Előszó

A kinematikai és kinetikai tanulmányaink befejezése után ismét elővesszük a szilárdságtant és abból a gépészet szempontjából fontosabb fejezeteket fogjuk áttanulmányozni. Ezek a fejezetek a gépészmérnöki gyakorlat speciálisabb területeire vezetnek és az eddigieknél sokkal nehezebb és bonyolultabb feladatok megoldására adnak utmutatást. A tanult kinetikai ismeretek szükségesek a mozgó géprészek, forgó tárcsák szilárdsági méretezéséhez, valamint a később sorra kerülő lengéstani vizsgálatokhoz.
A szilárdságtan I. részének teljes ismerete szükséges a továbbtanuláshoz. Ezért azzal kezdjük a tanulást, hogy átismételjük mindazt, amit egy évvel előbb szilárdságtanból tanultunk. Ezt az ismétlést nagyban megkönnyíti a Szilárdságtan Módszertani Útmutató első részében közölt képlettár. A szilárdságtan eddig tanult valamennyi tétele és képlete szerepelni fog a továbbiakban, de azok a félév végén tartandó szigorlatnak is anyagát képezik.
A tananyagot Muttnyánszky Ádám: Szilárdságtan cimü tankönyve tartalmazza, mig a tanulás megkönnyítésére a Módszertani Útmutató szolgál. Külön megjegyezzük, hogy a félévenkénti esetleges kisebb módosítások miatt a tényleges tananyagra vonatkozóan nem a Módszertani Útmutató beosztása a mértékadó, hanem a mindenkori félévre külön kiadott "Házi feladat Gyűjtemény". Tehát először mindig a Házi Feladat Gyüjtemény-ben található munkabeosztást nézzük meg! A tanulásban követett módszerünk továbbra is a következő legyen:
1./ A Házi Feladat Gyűjteménynek az illető félévre előirt utasításai alapján megkeressük a heti tananyagot.
2./ Az Útmutatóban megkeressük a heti anyagra vonatkozó közelebbi utasításokat és azt, hogy tankönyvünkben milyen fejezet,illetve pontszám alatt található.
3./ A könyv megfelelő pontjait fellapozzuk és megtanuljuk, figyelembe véve az Útmutatóban talált utasításokat és kiegészítéseket.
4./ A kijelölt példák kidolgozásával begyakoroljuk a heti tananyagot.
5./ Elkészítjük a házi feladatokat.
A tanulást mindig a könyvből végezzük! Az Útmutató nem tartalmazza a tananyagot, hanem csak a könyv nehezebb fejezeteihez fűz magyarázó megjegyzéseket. Tehát az Útmutatóból tanulni nem lehet! Az Útmutató csak a tanulást megkönnyítő segédeszköz. Ha a könyvben valamit nem értünk, olvassuk el az Utmutató magyarázó megjegyzéseit. A könyv levezetéseit igyekezzünk teljesen megérteni. A levezetéseket általában nem kell megtanulni. A fontos és feltétlenül megtanulandó részeket az Útmutató összefoglalja.
Az Útmutatóban közölt mintapéldákat feltétlenül dolgozzuk át a könyvben kidolgozott példákkal együtt. A példák kidolgozásához fűzött megjegyzések elősegítik az elméleti anyag jobb megértését. Utoljára hagyjuk a házi feladatokat és a példatár példáinak a kidolgozását.
A módszeres tanulás megkönnyítésére az Utmutató beosztása minden héten ismétlődik és ez egyben a tanulás sorrendjét is megszabja. Vissza

Tartalom

Síkbeli alakváltozás. /Nyulásmérés. Nyúlásmérő műszerek. Laboratóriumi mérések előkészítése./
Maxwell tétele.
Clapeyron egyenletek.
Síkbeli keretszerkezetek.
Egyszerű nyitott keretszerkezetek.
Kétcsuklós keretszerkezet.
Zárt keretszerkezetek.
Vastagfalu csövek.
Mozgó testekben ébredő feszültségek.
A tehetetlenségi erőkről.
Szabadon forgfc vékony gyűrű.
Tetszőleges keresztmetszetü gyűrű közelítő képlete.
A forgó tárcsa differenciálegyenlete.
Egyenletes szilárdsági tárcsa.
Egyenletes szélességű korong. Egyenletes vastagságú
teli korong. Egyenletes vastagságú középen átfúrt
korong.
Méretezés nyugvó terhelésre.
Méretezés megengedett feszültség alapján.
Méretezés teherbírás alapján.
Méretezés határigénybevétel alapján
Méretezés ismétlődő terhelésre
Kifáradási határ, alapfogalmak.
A kifáradási határát befolyásoló néhány tényező.
Méretezés ismétlődő egyszerű igénybevétel esetén.

Lengyel János

Lengyel János műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Lengyel János könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem