1.067.081

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

,,Lelkünkre így ül ez a kor"

Magyar irodalom és kultúra az elképzelt és a megvalósult szocializmusok korában

Szerző
Szerkesztő
Tatabánya
Kiadó: Tatabánya Alkotó Művészeiért Közalapítvány
Kiadás helye: Tatabánya
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 205 oldal
Sorozatcím: Hely & Mérték
Kötetszám: 3
Nyelv: Magyar  
Méret: 18 cm x 11 cm
ISBN: 978-615-81405-7-7
Megjegyzés: További szerzők a tartalomjegyzékben.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tovább

Előszó


Vissza

Fülszöveg


1948/1949-ig - a Tanácsköztársaság „dicsőséges százharminchárom napját" nem számítva - a szocializmus Magyarországon megmaradt a politikai eszme „elképzelt" kategóriájában. A „megvalósult szocializmus" kora új elvi és egzisztenciális kérdéseket vetett fel, az együttműködésnek és a nyílt vagy burkolt ellenállásnak különféle módozatai alakultak ki a negyvenes évek végétől a rendszerváltozásig. Az irodalom vagy általában a művészetek, a kultúra mindig is a társadalom és a gazdaság szinkrón folyamataiba beágyazotton létezik, s még az autonómia egészen magos fokán sem tudja és bizonyos esetekben nyilvánvalóan nem is akarja kivonni magát abból a valóságból, amelyet a regnáló politikai hatalom teremt köré. Folyamatos dialógust folytat egymással művészet és politika, az irodalom fiktív világa és a politika által teremtett eszmei-ideológiai vagy tényszerűen létező valóság. A kötetbe foglalt tanulmányok a 20. század első évtizedeitől napjainkig vizsgálják az irodalom, a kultúra és a... Tovább

Fülszöveg


1948/1949-ig - a Tanácsköztársaság „dicsőséges százharminchárom napját" nem számítva - a szocializmus Magyarországon megmaradt a politikai eszme „elképzelt" kategóriájában. A „megvalósult szocializmus" kora új elvi és egzisztenciális kérdéseket vetett fel, az együttműködésnek és a nyílt vagy burkolt ellenállásnak különféle módozatai alakultak ki a negyvenes évek végétől a rendszerváltozásig. Az irodalom vagy általában a művészetek, a kultúra mindig is a társadalom és a gazdaság szinkrón folyamataiba beágyazotton létezik, s még az autonómia egészen magos fokán sem tudja és bizonyos esetekben nyilvánvalóan nem is akarja kivonni magát abból a valóságból, amelyet a regnáló politikai hatalom teremt köré. Folyamatos dialógust folytat egymással művészet és politika, az irodalom fiktív világa és a politika által teremtett eszmei-ideológiai vagy tényszerűen létező valóság. A kötetbe foglalt tanulmányok a 20. század első évtizedeitől napjainkig vizsgálják az irodalom, a kultúra és a „szocializmusok" viszonyát.
A tanulmányok szerzői: K. Horváth Zsolt, Kappanyos András, Kosztolánczy Tibor, Macher Péter, Monostori Imre, Reichert Gábor, Standeisky Éva, SzénásI Zoltán, Szolláth Dávid, T. Tóth Tünde, Tverdota György.


Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
,,Lelkünkre így ül ez a kor"
Állapot:
2.840 ,-Ft
14 pont kapható
Kosárba