1.067.081

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Munkássakk (minikönyv) (számozott)

Szerző
Lektor
Budapest
Kiadó: Gutenberg Művelődési Otthon Miniatűrkönyv-gyűjtők Klubja
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött kemény papírkötés
Oldalszám: 201 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 6 cm x 4 cm
ISBN:
Megjegyzés: Számozott kiadás. Számozás színe: fekete Kiadott példányszám: 400 Könyvtervező: Erdélyi János Nyomda: Alföldi Nyomda Kiadási alkalom: Ötrven éve jelent meg a Munkássakk című újság emlékére Könyvesbolti forgalomba nem került. A könyv pontos mérete: 42 x 61 mm.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A Munkássakk című lap nyolcéves fennállása alatt összefogta, irányította, támogatta, lelkesítette a szervezett munkások egyéni és csapatsakkozását, s ezzel elévülhetetlen érdemeket szerzett a sport... Tovább

Előszó

A Munkássakk című lap nyolcéves fennállása alatt összefogta, irányította, támogatta, lelkesítette a szervezett munkások egyéni és csapatsakkozását, s ezzel elévülhetetlen érdemeket szerzett a sport és a művelődés, az összefogás és a munkásszolidaritás előmozdításában. Beszámolt az egyéni és a csapatversenyekről, rendszeresen közölt játszmákat, játszmaelemzéseket és feladványokat.
A lap megjelenését betiltó rendelkezések után, a háborús események miatt, a munkássakkról csak a Népszava heti sakkrovata számolt be 1944. március 19-ig, mert akkor a Népszavát és a szakszervezeteket is betiltották.
A munkássakkozók közül két nemzetközi sakknagymester (Szabó László és Lilienthal-Ligeti Andor) és sok ismert mester, illetve mestererejű játékos került ki.
A polgári sakkozás a múltban külön úton járt, habár tisztelettel nézett az amatőr alapon álló szervezett munkássakkozókra - ha lehetett, ígéretekkel el is csábította őket -, általában nem propagálta sakkozóink bel- és külföldi sikereit.
Az eredmények mellett kegyelettel kell megemlékeznünk az esztelen háború áltozatiról és mártírjairól, azokról, akik nem tudtak többé a sakktáblához ülni: Boros Sándor, Drucker (Dénes) József, Bányai József, Szekeres Kálmán, Pongrácz József, Steiner Endre, hogy csak néhányukat említsük, és még sokan mások, akik a munkássakk-kultúra névtelen katonái voltak.
Pesten a harcok után már 1945. március 18-án összegyűltek sakkozóink, és megalakították a Magyar Dolgozók Országos Sakkszövetségét, a MADOS-t. Elnöknek a "Villamosok" Sakk-köre volt titkárát, Kossa Istvánt választották meg, aki akkor más a Szaktanács élén állt. Társelnök Maróczy Géza lett. A munkássakk-körök a felszabadulás után ismét talpra álltak, majd 1949-ben beolvadtak az újonnan szervezett sakkegyesületekbe. Ez már egy új fejezet kezdete, amely megismertette a magyar sakkozók nevét az egész világgal. Vissza

Kútfalvi Oszkár

Kútfalvi Oszkár műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Kútfalvi Oszkár könyvek, művek
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Munkássakk (minikönyv) (számozott) Munkássakk (minikönyv) (számozott) Munkássakk (minikönyv) (számozott) Munkássakk (minikönyv) (számozott) Munkássakk (minikönyv) (számozott) Munkássakk (minikönyv) (számozott) Munkássakk (minikönyv) (számozott) Munkássakk (minikönyv) (számozott)

A borító elszíneződött, kopott. A lapélek foltosak.

A példány sorszáma: 246.

Állapot:
4.580 ,-Ft
23 pont kapható
Kosárba