Előszó
A HÍD Családsegítő Központ a bajba jutott, nehézségekkel küzdő ember segítésében azt tűzte ki célul, hogy támogatja azokat a tudatos magatartásformákat, amelyek a helyes egészség-magatartás létrejöttét és fejlesztését szolgálják. Hozzá kíván járulni annak a feltételrendszernek a megteremtéséhez, amely a teljes - testi-lelki - embert egész életvitelében az egészség választására ösztönzi. Hogy ez a választás mennél tudatosabban történhessék, először a segítő foglalkozásúak emberismeretét kell növelni, beleértve az önismeretet is, de meg kell szerezni az egyes életkorokra, lelki betegségekre, csoportokra, társadalomra vonatkozó szükséges ismereteket, és el kell sajátítaniuk az adekvát, célravezető felvilágosítás, nevelés, segítségnyújtás módszereit is.
A Híd Családsegítő Központ mindezen tevékenységekből feladatokat vállal magára. Feladatkörébe tartozik különösen a:
- családsegítés-családgondozás,
-ifjúságsegítés, ifjúsággondozás,
-felvilágosítés, mentálhygiénés tevékenység,
-problémafeltáró tevékenység,
-egyházi családterápia és konzultáció,
-egyházi mentálhygiénés és módszertani képzés.
A Központ az NEVI Mentálhygiénés Csoportjával együtt kiadványsorozatot is indít. Ennek keretében eredeti közleményeket, fordításokat és összefoglalókat ad kézbe, melyek hiányoznak a hazai kínálatból. Olykor a pszichoterapeuta munkájába is betekintést enged - inkább csak a határok tisztázása, a nagyobb látókör és a tanulságos példák kedvéért.
A kiadványsorozat a léletani szemléletformálásnak, a családsegítésnek lesz az eszköze, és mint ilyen, mindenfajta humánus és segítő magatartás szakmai színvonalának emelését szolgálja.
Vissza