Előszó
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
A Fővárosi Önkormányzat és a város vezetése nevében köszöntöm a tanácskozás valamennyi résztvevőjét. Örülünk annak, hogy a Koordinációs Bizottságunk kezdeményezésére...
Tovább
Előszó
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
A Fővárosi Önkormányzat és a város vezetése nevében köszöntöm a tanácskozás valamennyi résztvevőjét. Örülünk annak, hogy a Koordinációs Bizottságunk kezdeményezésére immár harmadszor kerül megrendezésre ilyen jellegű szakmai tanácskozás. A Főváros és annak vonzáskörzetében élők számára fontos ez a párbeszéd, mert tisztában vagyunk azzal, hogy Budapest nem értelmezhető közigazgatási határán belül, hiszen a környezetében lévő településekkel ezer szállal fonódik össze. Néhány példa:
• Budapestre az agglomerációból naponta 400 ezer ember jön tanulni, dolgozni, a város szolgáltatásait igénybe venni. Sajnos a 400 ezer ember közül 200 ezer utazása rendszeresen gépkocsival történik.
• A Főváros középfokú oktatási intézményekben illetve a szakképzésben tanuló diákok közel 30%-a a pestmegyei településekről érkezik.
Azt hiszem félre kell tennünk a 90-es évek elején tapasztalható "ez az én váram, ez az én házam" típusú gondolkodást, mert közös felelősségünk az, hogy a Közép-Magyarországi Régióban élő, mintegy 3 millió ember számára, folyamatosan és dinamikusan fejlődő versenyképes életkörülményeket teremtsünk Megítélésem szerint fontos, hogy az egymásra utaltság az együttműködésben is megjelenjen. Fel kell, hogy ismerjék a társadalom, a gazdaság szereplői, hogy akkor tudunk eredményesen megjelenni a világban, ha a Főváros, Pest megye, és a Pest megyei települések fejlesztéseiket összehangolják és hatékonyan valósítják meg, mert csak így javulhat megfelelő mértékben a terület versenyképessége. Vajon nem lenne-e pazarlás, a szennyvíztisztítás területén, ha Dél-Budán, illetve attól néhány kilométerre, pl. Érden is külön-külön szennyvíztisztító telepet építenénk?
Vissza