Előszó
Kalendáriumunk címoldalán Gábriel arkangyal a Szent Koronára mutat. A Szinte Gábor festőművész által rendelkezésünkre bocsátott freskórészlet (a teljes művet a következő oldalakon ismertetjük) kalendáriumunk célkitűzését is jelképezi: mélyíteni szeretnénk nemzeti összetartozásunk érzését, megtartó hitünket.
Öröknaptárunkban az év minden napjára olvasnivalót ajánlunk. A nemzeti, egyházi ünnepeinkkel kapcsolatos megemlékezéseket történelmi, irodalmi, néprajzi összeállításokkal szándékozunk segíteni. Közelmúltunk történelmét együtt éltük át: novellákban, egyéb irodalmi alkotásokban mutatjuk be, hogy a történelem eseményei hogyan jelennek meg hétköznapjainkban.
A modern kor, a technikai fejlődés az ember feladataival, az emberiség jövőjével kapcsolatosan számtalan kérdést vet föl: tudósok, művészek vallanak hivatásukról, számolnak be szakterületük értékeiről, a társadalom és a tudomány fejlődésének lehetőségeiről.
Ilyen módon kalendáriumunk, habár a történelem, a vallás, a tudomány és művészet sokféle témáját öleli föl, egészet alkot: azt kívánjuk bemutatni, hogyan őrizhetők, örökíthetők értékeink. A kétezredik év vonzásában határozottan meg kell fogalmaznunk, hogy ezek az értékek legtisztábban a hit köré csoportosíthatók, pillanatnyi létezésünknek csak az istenhit adhat végtelen távlatot.
Kalendáriumunk névmutatója mintegy kétszáz személyt tartalmaz: tudósokat, művészeket, hétköznapi embereket, akik tudatosan, értékközpontúan élték és alakították sorsukat. Kétszáz iránytű, amely ugyanabba az irányba mutat. Érdemes követni útmutatásukat.
Vissza