Előszó
A maga nemében rendhagyó kötetet ajánlok a Tisztelt Olvasó figyelmébe.
Az önmagában szokatlan, hogy épületek története könyvbe foglalva jelenik meg, de az párját ritkítja, hogy egy olyan programot...
Tovább
Előszó
A maga nemében rendhagyó kötetet ajánlok a Tisztelt Olvasó figyelmébe.
Az önmagában szokatlan, hogy épületek története könyvbe foglalva jelenik meg, de az párját ritkítja, hogy egy olyan programot lezáró dokumentumot tart a kezében a Kedves Olvasó, mely az Európai Közösség, Magyarország és Szentes város anyagi támogatásával, a Szentes Nagytemplomi Református Egyházközség menedzselésével épületek megújulását, s egy városrész újjászületését jelenti. Különleges pillanata az Szentes fejlődésének, hogy ezen összefogás eredményeként létrejött Idősek Otthona és a megújult Nagytemplom színtere lehet a lelki és a testi gondozásnak, s e gondoskodásban a valódi összefogás testesül meg. Nem elég csak beszélni az időskor tiszteletéről, a lelkiismereti és vallásszabadságról, hanem feltételeit is szükséges megteremteni. Kiss Bálint egyházat megújító útját követve először az Idősek Otthona, majd a templom és a nevét viselő utca készült el.
Szentes szabad szellemét és gondoskodó magatartását jelzi, hogy eszközöket és energiát biztosított a feladat megoldására, s ebben kezdeményező, segítő, a folyamatot nap, mint nap végző egyházközösségre talált.
Köszönet mindazoknak, akik a Szentes Nagytemplomi Református Egyházközség és Szentes város közös útján munkánkat segítették a pályázat megírásában, a műszaki tervek elkészítésében, a kivitelezés nehéz feladatában, az ügyintézés és a szervezés napi munkájában és másoknak is.
Úgy gondolom, ez a közös út példát mutat magunknak és másoknak is.
A világot különféleképp láthatjuk, de az emberekért végzett felelősségteljes és áldozatos munka képes összekötni, megerősíteni bennünket, és ezáltal további jelentős alkotások megvalósítását szolgálni.
Szentes, 2008. augusztus
Szirbik Imre
polgármester
országgyűlési képviselő
Vissza