Előszó
Több mint egy évtizede jelent meg az egységes magyar könyvtárügyről teljes áttekintést nyújtó Könyvtári Minerva. A gyorsuló idő törvénye, hogy a korszerűsödő, fejlődő könyvtári hálózatok adatai...
Tovább
Előszó
Több mint egy évtizede jelent meg az egységes magyar könyvtárügyről teljes áttekintést nyújtó Könyvtári Minerva. A gyorsuló idő törvénye, hogy a korszerűsödő, fejlődő könyvtári hálózatok adatai nagyrészt megváltoztak.
Kiadványunk tehát - az új Könyvtári Minerva megjelenéséig - hézagpótló funkciót tölt be. Adatai elsősorban a kutatók munkáját hivatottak megkönnyíteni, áttekinthető, rendszere, népszerű formája ugyanakkor a köznapi tájékozódást, a közművelődést is hatékonyan segítheti.
A jegyzék nem törekszik teljességre, csak a fontosabb - 50 budapesti és 31 vidéki - magyar könyvtárak adatait tartalmazza.
Önálló fejezetben közli az országos jellegű nagykönyvtárak (koordinációs központok), a tudományi szakkönyvtárak fontosabb hálózati központjai, valamint a megyei könyvtárak és a nagyobb budapesti Szabó Ervin könyvtárak névsorát, pontos címét, telefon- és telex-számát, fő gyűjtőkörét és nyitvatartási idejét.
Az értelemszerű rövidítések mellett kezdőbetűkkel jelöljük a nyitvatartási napokat (ezen belül Sz - szerda, Szo - szombat).
Nem közlünk nyitvatartási időt, ha az adott könyvtár, információs központ munkarendje a fenntartó intézményhez igazodik.
A felsorolt szakkönyvtárak többsége korlátozottan nyilvános könyvtár, ezért ajánlatos az igénybevétel előtt tájékozódni a használók köréről és a könyvtár szolgáltatásairól.
Adattárunk második, javított kiadása 1982 decemberében készült.
Vissza