Előszó
A könyv a képesített könyvelői tanfolyamok hallgatói számára készült a Könyvelési technikák című tárgy tananyagaként, a tantárgy oktatásához. Tartalmazza mindazon ismereteket, amelyek megszerzése -...
Tovább
Előszó
A könyv a képesített könyvelői tanfolyamok hallgatói számára készült a Könyvelési technikák című tárgy tananyagaként, a tantárgy oktatásához. Tartalmazza mindazon ismereteket, amelyek megszerzése - véleményünk szerint - nélkülözhetetlen ahhoz, hogy az itt végzett hallgatók általános áttekintéssel rendelkezzenek a könyvelés technikai megoldásait és alkalmazásait illetően, különös tekintettel a számítógépes technikára.
A könyv két nagy fejezetből áll. Az első fejezet rendszerelméleti, számítástechnikai alapismeretekkel foglalkozik. Fontosnak tartjuk, hogy a nevezett témákban a hallgatók bizonyos minimális ismereteket sajátítsanak el, gondolkodásmódjuk rendszerszemléletű legyen, s csak ezen ismeretek birtokában kezdjenek hozzá a könyvelési rendszerek tanulmányozásához. Miután a könyvelési rendszerek bemutatása alapvetően számítógépet tételez fel, szükségesnek tartjuk a számítógépes és a számítástechnikai alapok megszerzését, a hozzá tartozó szervezési feladatok elsajátításával együtt, mint például a kódszámok, a bizonylatok, az inputok és az outputok meghatározása, illetve megtervezése. A nevezett ismeretek birtoklása nélkül - úgy gondoljuk - csak felületes tudás biztosítható.
A második fejezet a könyvelési rendszerekkel foglalkozik, leírja a rendszerek lényeges jellemzőit, a számítógépes feldolgozás alkotóelemeit, majd minden részfejezet végén - kapcsolódva a rendszerekhez - bemutat néhány egyszerű feladatot és megoldást.
A könyvelési rendszereket a fejezet az alábbi bontásban tárgyalja: főkönyvi könyvelés,
pénzügyi nyilvántartás,
beruházások és a befektetett eszközök nyilvántartása,
készletek nyilvántartása,
bérnyilvántartás,
leltározás.
Őszintén reméljük, hogy a könyv segítséget fog adni a tanuláshoz. Felhasználásához jó munkát kívánunk!
Vissza