Előszó
A barkácsolás olyan hobbi, amellyel milliók töltik el hasznosan szabadidejüket. Legyen szó egy régi építésű házban lévő bérelt lakásról, vagy akár egy csöpp, négy fallal körülvett területről, ha...
Tovább
Előszó
A barkácsolás olyan hobbi, amellyel milliók töltik el hasznosan szabadidejüket. Legyen szó egy régi építésű házban lévő bérelt lakásról, vagy akár egy csöpp, négy fallal körülvett területről, ha kisebb javításokra, műszaki és esztétikai célú felújításokra vagy átépítési vagy kialakítási munkákra kerül sor, némi ügyességgel és egy szakszerű útmutató birtokában egészen meglepő eredményeket érhetünk el. A barkácsolás ugyanakkor jó szórakozás is, megadja a jól végzett munka örömét, amelynek eredményét naponta láthatjuk és "csodálhatjuk"; általa pénzt takaríthatunk meg, nem utolsósorban pedig lehetővé teszi, hogy függetlenítsük magunkat az iparosoktól, akikre bizony sokszor hetekig kell várni és esetleg akkor is hiába. A szaküzletekben, a barkács- és építőanyag-áruházakban az ezermester minden szerszámot és anyagot beszerezhet, amire szüksége van. A megfelelő szerszám és a lelkesedés azonban még nem minden. Feltétlenül szükség van az alapos előkészítésre, és nélkülözhetetlenek azok az elemi szakismeretek, amelyek megmutatják, hogyan kell a munkát elvégezni, és mire kell annak során ügyelni.
A Csináld Magad sorozat "Konyhák felújítása és korszerűsítése" c. kötete a gyakorlatban számtalanszor kipróbált, hasznos ötleteken és mesterfogásokon keresztül mutatja meg, mit hogyan csináljunk. A könyv lépésekre bontva, ábrákkal és szöveges részekkel ismerteti az egyes műveleteket. Az egyértelmű jelölésekkel azonnal felmérhető, hogy egy-egy műveletnél milyen nehézségi fokra, mekkora erőkifejtésre és időráfordításra kell számítanunk és milyen szerszámokra van szükségünk.
A besorolás szempontjai:
1. nehézségi fok - Olyan munkák, amelyeket gyakorlatlanok is el tudnak végezni. Csak csekély kézműves jártasságra van szükség.
2. nehézségi fok - Olyan munkák, melyek megkívánják a szerszámokkal és anyagokkal szerzett gyakorlatot. Átlagos kézműves jártasságra van szükség.
3. nehézségi fok - Ezekhez a munkákhoz szakmai szintű gyakorlatra és átlagon felüli kézműves jártasságra van szükség.
1. fokú erőkifejtés - Könnyű fizikai munka, amelyet bárki kényelmesen el tud végezni.
2. fokú erőkifejtés - Olyan munkák, amelyek bizonyos testi erőkifejtést igényelnek.
3. fokú erőkifejtés - Olyan ezermestereknek való munkák, akik nem riadnak vissza a nehéz fizikai munkától.
Vissza