1.067.053

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Konok

A gondolatmenet struktúrája

Szerző
Szerkesztő
Róla szól
Grafikus
Budapest
Kiadó: Fővárosi Képtár-Kiscelli Múzeum
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött kemény papírkötés
Oldalszám: 297 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 29 cm x 24 cm
ISBN: 978-963-9340-75-6
Megjegyzés: Fekete-fehér és színes fotókkal, reprodukciókkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Konok Tamás azok közé a nagy festőművészek közé tartozik, akik Magyarország és Franciaország, Budapest és Párizs között osztják meg életüket, Akár magyar párizsiként, akár párizsi magyarként... Tovább

Előszó

Konok Tamás azok közé a nagy festőművészek közé tartozik, akik Magyarország és Franciaország, Budapest és Párizs között osztják meg életüket, Akár magyar párizsiként, akár párizsi magyarként tekintünk rá, különleges tehetségével megtestesíti azt a figyelemre méltó nemzedéket, amely már rengeteg művészt adott a világnak. A művészetére oly jellemző geometrikus alakzatoktól szárnyra kap a néző képzelete, és ahogyan a jelen kiadványban is bemutatott kiállítás címe - franciául „A gondolat szerkezete", magyarul „A gondolat harmóniája" - is sugallja, e formák jól párhuzamba állíthatók a gondolat útjával. Konok Tamás rendkívül gazdag munkássága, amelyet világszerte a legrangosabb elismerésekben részesítettek, valamint egyetemes világszemlélete arra sarkall bennünket, hogy olykor megálljunk és elgondolkodjunk ebben a felgyorsult világban, amelyet egyre inkább a fogyasztás utáni vágy és a mindenáron tenni akarás ural. Mindez az elmélkedés kárára válik, pedig az elmélkedés elengedhetetlenül megelőz minden értelemmel megáldott emberi vállalkozást.
Nagy örömmel mondhatom el, hogy csakúgy, mint a világ több múzeumában, valamint számos nemzetközi gyűjteményben, a magyarországi Francia Nagykövetség birtokában is található egy, a mester sok-sok csodálatos festménye közül: bámulatos, mesteri módon összevegyített, kis geometrikus sejtekre bomló kék tér. E művet szemlélve óhatatlanul Descartes Értekezés a módszerről című munkájára gondolok, amely a józan ész és intellektuális képességeink legmegfelelőbb használatáról szól: semmi sem tekinthető eleve bizonyosnak; a nehézségeket a lehető legtöbb részre kell bontani; s végül mindig a legegyszerűbb tárgytól kell a bonyolultabb felé haladni. Vagyis: evidencia, analízis, szintézis. Ezt juttatja eszembe e festmény, amely mintegy híd az oly francia kartéziánus racionalizmus és a magyar géniusz között.
Boldog vagyok, hogy a Fővárosi Képtár - Kiscelli Múzeumban létrejött kiállítás lehetőséget ad a magyar és külföldi közönségnek, hogy felfedezze vagy újra megszemlélje e kiforrott, nagy művész festményeit. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem