Előszó
Kedves Hallgató!
Ez a tankönyv a BKÁE Államigazgatási Kara levelező és másoddiplomás, igazgatásszervező hallgatói számára készült komplex oktatórendszer tankönyvsorozatának hetedik tagja.
Az első könyvben Ön megismerhette az adatfeldolgozási alapfogalmakat és a számítógépnek, mint az adatfeldolgozás korszerű eszközének felépítését, benne a főbb részek szerepét, s eközben a számítógép legfontosabb teljesítményjellemzőit. Az a tankönyv, az adatfeldolgozási alapokon túl a hardverről szólt.
A sorozat második tagja a számítógép működéséhez nélkülözhetetlen operációs rendszerekről, ezek közül is a Windows NT 4.0 operációs rendszerről tartalmazta a mindennapi munkavégzéshez szükséges ismereteket.
A most kezében tartott tankönyv a számítógépek összekapcsolásával létrejövő számítógépes hálózatokról tartalmaz rövid összefoglalást. Tanulmányozásával először betekintést nyerhet a Windows NT, és az egyik legnépszerűbb hálózati operációs rendszer, a Novell Netware alapjaiba. Ezt követően a számítógépes hálózatok együttműködésén alapuló, az egész Földet behálózó számítógépes hálózat, az Internet legfontosabb fogalmaival, használatának alapjaival ismertetjük meg Önt. Végül, de nem utolsó sorban, egy konkrét felhasználói program segítségével, az elektronikus levelezéssel, mint korunk egyik legnépszerűbb kommunikációs formájával foglalkozunk. A ma forgalomban lévő elektronikus levelező rendszerek valamelyikének használata, tanulmányai folytatásához nélkülözhetetlen lesz az Ön számára.
További programokról, a felhasználói szoftverek népes családjának képviselőiről, a szövegszerkesztőről, táblázatkezelőről, adatbázis-kezelőkről, tankönyvsorozatunk további köteteiben szólunk majd.
A tárgyalásra kerülő ismeretek feldolgozásához most is a Munkafüzet lesz az Ön segítségére. Kezdje a munkát a Munkafüzet „Számítógépes hálózatok, elektronikus levelezés. Internet" c. fejezetének olvasásával! Itt kap iránymutatást arra, mikor, melyik fejezetet kell e könyvből elolvasnia, mikor, milyen feladatokat kell megoldania, s azt is innen tudhatja meg, hogy megszerzett tudását mely feladatok megoldásával ellenőrizheti.
Most pedig megismételjük azokat a technikai megjegyzéseket, amelyek tankönyvünk olvasásához nyújtanak segítséget és kezdhetjük is a munkát.
Vissza