1.063.472

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Bevezetés a bioszervetlen kémiába

Szerző
Szerkesztő
Lektor
Budapest
Kiadó: Nemzeti Tankönyvkiadó Zrt.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 296 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 978-963-19-5999-4
Megjegyzés: Fekete-fehér és színes ábrákkal. Tankönyvi szám: 42651.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg


Íj $
wmm
A bioszervetlen kémia a fémes és nemfémes elemek funkcióival foglalkozik a biológiai rendszerekben. Azon elemek biokémiájaként is definiálhatjuk, melyek szokásosan a szervetlen kémia tárgyát képezik.
Az 1960-as években kialakult új határtudomány, a szervetlen kémiának olyan klasszikusnak számító tudományágakkal való kapcsolatából és átnövéseiből alakult ki, mint például a fizika, a biológia, a mezőgazdasági és élelmezési tudományok, a farmakológia, a toxikológia, a fiziológia, a gyógyászat és a környezeti tudományok. A bioszervetlen kémia választ keres arra, hogy a fémionok milyen hatást fejtenek ki a biomolekulák egészére, milyen módon befolyásolják, illetve alakítják ki azok funkcióit. A biológiai rendszereket a szervetlen elemek, a fémionok oldaláról vizsgálja, és jól kiegészíti a biológiai, illetve a biokémiai szemléletet. A bioszervetlen kémiai tárgyalásnak ott van létjogosultsága, ahol molekuláris szintű ismeretekkel rendelkezünk az illető'... Tovább

Fülszöveg


Íj $
wmm
A bioszervetlen kémia a fémes és nemfémes elemek funkcióival foglalkozik a biológiai rendszerekben. Azon elemek biokémiájaként is definiálhatjuk, melyek szokásosan a szervetlen kémia tárgyát képezik.
Az 1960-as években kialakult új határtudomány, a szervetlen kémiának olyan klasszikusnak számító tudományágakkal való kapcsolatából és átnövéseiből alakult ki, mint például a fizika, a biológia, a mezőgazdasági és élelmezési tudományok, a farmakológia, a toxikológia, a fiziológia, a gyógyászat és a környezeti tudományok. A bioszervetlen kémia választ keres arra, hogy a fémionok milyen hatást fejtenek ki a biomolekulák egészére, milyen módon befolyásolják, illetve alakítják ki azok funkcióit. A biológiai rendszereket a szervetlen elemek, a fémionok oldaláról vizsgálja, és jól kiegészíti a biológiai, illetve a biokémiai szemléletet. A bioszervetlen kémiai tárgyalásnak ott van létjogosultsága, ahol molekuláris szintű ismeretekkel rendelkezünk az illető' biológiai-biokémiai-fiziológiai folyamatról. E könyvnek célja az is, hogy rendszerezze az egyes tárgykörökben összegyűlt ismereteket, és ahol ez lehetséges ezekből megkíséreljen fontosabb alapelvekre is következtetni. Könyvünkben az egyes fémionok vagy fémioncsoportok biológiai hatásának legfontosabb példáit, illetve a biológiai folyamatokban szerepet játszó fémtartalmú biomolekulák legjobban ismert képviselőit tárgyaljuk. Döntően leíró bioszervetlen kémiai ismereteket adunk, de azokat újszerűen, nem az elemek szervetlen kémiai csoportjaiként tárgyaljuk, hanem az élő szervezetben betöltött funkcióik szerint csoportosítva, ezzel is hangsúlyt helyezve a funkció elsődlegességére, de nem feladva a (bio)szervetlen kémiai megközelítést. Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem