Előszó
Arra az elkerülhetetlen kérdésre, hogy "Miért írtuk ezt a könyvet?", a következőket mondhatjuk: napjainkban a terrarisztika rohamos fejlődése ellenére egyszerűen nincs egy elérhető és aktuális...
Tovább
Előszó
Arra az elkerülhetetlen kérdésre, hogy "Miért írtuk ezt a könyvet?", a következőket mondhatjuk: napjainkban a terrarisztika rohamos fejlődése ellenére egyszerűen nincs egy elérhető és aktuális szakkönyv Magyarországon a nagyközönség számára, ami válaszolna bizonyos alapkérdésekre a gyerekektől kezdve a már régebben hüllőket és kétéltűeket tartó személyekig.
A különböző egzotikus állatok tartása az utóbbi években hazánkban is felkapott hobbivá vált. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a tény, hogy a díszállat kereskedésekben a halak, madarak és rágcsálók mellett ma már egyre több helyen találunk madárpókokat, gyíkokat, kígyókat. Évekkel ezelőtt még ritkaságszámba ment, ha valaki házi kedvencként kutya vagy macska helyett óriáskígyót vagy zöld leguánt tartott. Napjainkban azonban a legkülönbözőbb egzotikus állatok jelennek meg, amelyekről sokszor az eladó sem tud sok információval szolgálni, így a megvásárolt állat a legtöbb esetben számára nem megfelelő körülmények közé kerül. Az újdonsült tulajdonosban hiába van meg sokszor a kíváncsiság, hogy vajon mivel is táplálkozik kedvence? Milyen körülmények között kellene tartani? Hogyan szaporodik? - megfelelő szakértelem nélkül az állat halálra van ítélve.
Bár az utóbbi években különböző folyóiratokban több terrarisztikára vonatkozó írás is megjelent és Pénzes Bethen "Terrárium" című könyvét is kisebb-nagyobb módosításokkal újra és újra kiadták, úgy gondoljuk, hogy már nagyon hiányzik egy korszerűbb összefoglaló terrarisztikai mű, amelyet mind a kezdő, mind a haladó terraristák örömmel fogadnak majd. Az évek során összegyűlt tapasztalataink és barátaink ösztönzése biztatott arra, hogy megírjuk ezt a könyvecskét, amely semmiképp egy nagyobb terjedelmű mű, hanem inkább amolyan terrarisztikai ábécéskönyv-féle. Szándékunk, hogy az olvasó étvágyát fölkeltsük, nem pedig hogy jóllakassuk.Könyvünkben elsősorban azokat a fajokat említjük meg, amelyek gyakrabban hozzáférhetők, megemlítve pár különlegességet is, amolyan "csemegeként". Köszönjük azoknak, akik biztattak a könyv megírására; akik segítettek abban, hogy a különböző szakirodalmakhoz hozzájussunk; akik hasznos tanácsokkal láttak el a számunkra kevésbé ismert és tanulmányozott állatokkal kapcsolatosan és végül, de nem utolsósorban azoknak, akik hozzájárultak állataik lefényképezéséhez.
A szerzők
Vissza