1.062.071

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Kerékbetört jövő?

Katolikus társadalomépítés, szociálpolitika. Küzdelem a diktatúrák ellen Székesfehérváron és Budafokon 1930-1970

Szerző
Budapest
Kiadó: Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség-Historia Ecclesiastica Hungarica Alapítvány
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 232 oldal
Sorozatcím: METEM könyvek
Kötetszám: 74
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 978-963-9662-551
Megjegyzés: Színes és fekete-fehér fotókkal és ábrákkal.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tovább

Előszó


Vissza

Fülszöveg


Bácsfainé Hévizi Józsát ifjúkori élményei után 1980-ban a Felvidéken, az első somodi táborban tapasztalt benyomásai végleg elkötelezték a határon túli magyarság iránt. Hazatérve a Magyar Nemzetben hívta fel a figyelmet Blaskovits professzor akkor még kiadásra váró munkájára, a Tarih-i Üngürüsz-re. Középiskolai tanárként a nyolcvanas évek végétől kezdeményez különféle - határon túlra irányuló - segélyakciókat, hogy az összmagyarság gondjainak tudatos vállalására késztesse tanulóit. A Szent Margit Gimnázium tanáraként a 90es évektől kárpát-medencei kirándulásokat, szervez. Cikkeiben, tanulmányaiban a kisebbség- és egyháztörténet terén jelentkező történelemhamisítások kiigazítását tűzte ki céljául. Előadásaiban, az általa szervezett kárpát-medencei vetélkedőkben két évtizede foglalkozik az autonómia kérdésével, mely kutatásainak egyik fő iránya. Autonómia-típusok Magyarországon és Európában címmel megjelent első, és a Krisztina körúti Püski könyvesházban kapható könyve bemutatja a... Tovább

Fülszöveg


Bácsfainé Hévizi Józsát ifjúkori élményei után 1980-ban a Felvidéken, az első somodi táborban tapasztalt benyomásai végleg elkötelezték a határon túli magyarság iránt. Hazatérve a Magyar Nemzetben hívta fel a figyelmet Blaskovits professzor akkor még kiadásra váró munkájára, a Tarih-i Üngürüsz-re. Középiskolai tanárként a nyolcvanas évek végétől kezdeményez különféle - határon túlra irányuló - segélyakciókat, hogy az összmagyarság gondjainak tudatos vállalására késztesse tanulóit. A Szent Margit Gimnázium tanáraként a 90es évektől kárpát-medencei kirándulásokat, szervez. Cikkeiben, tanulmányaiban a kisebbség- és egyháztörténet terén jelentkező történelemhamisítások kiigazítását tűzte ki céljául. Előadásaiban, az általa szervezett kárpát-medencei vetélkedőkben két évtizede foglalkozik az autonómia kérdésével, mely kutatásainak egyik fő iránya. Autonómia-típusok Magyarországon és Európában címmel megjelent első, és a Krisztina körúti Püski könyvesházban kapható könyve bemutatja a toleráns és a nemzetiségi kultúrák fejlődését elősegítő magyar kisebbségpolitika történetét, szembeállítva az asszimiláló európai módozatokkal. „Váratlan módon és helyről, nem várt időben érkező eszmei-történelmi segítségként" méltatta a kötetet előszavában Tőkés László. E könyv rövid angol fordításával a szerző a határon túli magyar szervezetek kezébe akart adni egy olyan kiadványt, amelyik alátámaszthatja autonómiatörekvéseiket. Mára a teljes angol kiadás a Magyaródy Szabolcs vezette Hunyadi Öregcserkész Munkaközösségnek köszönhetően Kanadában elkészült, és a világ nagy könyvtáraiban szétosztásra került. (Autonomies in Hungary and Europe. A Comparative Study. Corvinus Society. 2005.)
Jelen munkája - doktori disszertációja - bemutatja a Horthy-korszak szociális gondoskodásának ismeretlen formáit; az egyházi-világi összefogást a szegénygondozás, a munkásérdekvédelem,azsidómentésterén,majdl945-70közöttakommunistagépeze-tet, amely felőrölte és megsemmisítette a közösségépítő autonóm egyházszervezeteket.
Ajánlás
Egy egyházközség élete - méghozzá ha nagy és jelentős, is mint a jelen esetben, tükrözi a kor és az egész ország egyháztörténetét. A szerző alapos monográfiája a budafoki egyházközségekről 1930-1970-ig hűen, szavahihetően és szemléletesen adja vissza a kor egyházi problémáit: hogyan igyekeztek a hívek, a lelkipasztoráció, az egyházi szervezet az I. Világháború és Trianon kataklizmája után talpra állni, sőt megújhodni. Hogyan alakult a német származású hívek sorsa a II. Világháború idején és után, hogyan vonult át a front a városon, hogyan zúzta szét a kommimista diktatúra a helyi polgári és egyházi struktúrát, mi lett a sorsa a leghűségesebb híveknek és pásztoroknak.
Akik a kor egyházi eseményeit a valóságnak megfelelően akarják megismerni, vegyék kezükbe a könyvet! Benne megtalálják az egyház néha dicsőén szép, de sokszor szomorú történetét. Megértik azonban azt az igazságot is, amit az Üdvözítő mondott róla:
„A pokol kapui nem vesznek erőt rajta." (Mt. 16,18)
Dr. Adriányi Gábor a Rajnai Frigyes-Vilmos Egyetem professzora, Bonn Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza

Hévizi Józsa

Hévizi Józsa műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Hévizi Józsa könyvek, művek
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Kerékbetört jövő? Kerékbetört jövő? Kerékbetört jövő?
Állapot:
3.940 ,-Ft
20 pont kapható
Kosárba