Előszó
Gróf Balázs műveit nézve olyan öröm tölt el, amit akkor érez az ember, ha különleges műalkotásokkal találkozik. Ez nemcsak annak köszönhető, hogy kitűnő rajzoló, hanem, hogy kreativitása minden...
Tovább
Előszó
Gróf Balázs műveit nézve olyan öröm tölt el, amit akkor érez az ember, ha különleges műalkotásokkal találkozik. Ez nemcsak annak köszönhető, hogy kitűnő rajzoló, hanem, hogy kreativitása minden irányban nyitott, újat kutató, kísérletezésben gondolkodó, intuitív-asszociatív, a kortárs művészeteket is jól ismerő művész. Különleges témákat talál, amiket nem szokás képregényekbe fogalmazni: ilyenek például "örökzöld táncdalai", az Európa Kiadó Igazi hős vagy a Balaton Levert vagy című dalának feldolgozása. Ez talán azért sem véletlen, mert a fiatal alkotó jó iskolát végzett, a Pécsi Egyetem Művészeti Karának rajz-vizuális nevelés szakát, Pinczehelyi Sándor növendékenként. Merész ötleteit humoros, ironikus formában, a dadaizmus-szürrealizmus szellemétől átitatva magas technikai színvonalon valósítja meg.
Alkotói tevékenységének egyik zseniális módszere, ahogy az eredeti környezetében komoly szöveget (mint például egy újságcikkből ollózott részletet) egy idegen, vicces kontextusba (azaz egy általa rajzolt képregénybe) helyezve még több értelművé tesz, megmutatva ezzel az olvasónak azt a szabadságot, ami a művészet lényege, vagyis, hogy gondolkozásra, összefüggések keresésére, fényporból készült mindenható mivoltunk kutatására sarkall, alkotóvá téve minket, befogadókat is.
Gróf Balázs munkái nem a magyar irodalom klasszikus regényeit mondják fel gazdagon illusztrált képsorokban, de még csak nem is köpenyes szuperhősök kalandjait tárják elénk. A valóságot fogalmazzák meg szellemes és művészi módon, és ez a tény éppen elég okot ad képregényei üdvözlésére.
Vissza