1.056.329

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Kálvintól Bultmannig

Előadás a Hottingeni Olvasókör Kálvin-ünnepségén a Zürichi Egyetem aulájában 1936. január 22-én

Szerző
Szerkesztő
Fordító
Budapest-Debrecen
Kiadó: Hermeneutikai Kutatóközpont-Karl Barth Kutatóintézet
Kiadás helye: Budapest-Debrecen
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 120 oldal
Sorozatcím: Hermeneutikai füzetek
Kötetszám: 31
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 15 cm
ISBN:
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg


HERMENEUTIKA! FÜZETEK 31.
Sorozatszerkesztő: Fabiny Tibor
Jelen füzetben Barth Bultmann teológiájával foglalkozó legreprezentatívabb munkáját tesszük magyarul közzé. Az 1952-ben keletkezett írásban Barth arra tesz kísérletet, hogy Bultmann teológiai intencióit elemezve állást foglaljon annak teológiájával kapcsolatosan. Több szempontból is igen érdekes ez az írás. Egyfelől nyomon követhető benne az a teológus, aki az Ügy szolgálatában olvas, értelmez és ítél. Másfelől viszont a figyelmes olvasóutalásokat talál benne arra nézve is, hogy a teológiai különbségek ellenére is megtalálhatók e két teológus alapvetően közös kiindulópontjai, amelyeknek figyelmen kívül hagyása csak egyszükségszerűen torz képet adhat a két teológus kapcsolatáról. Mindenképpen tekintetbe kell venni azt, hogy Barth és Bultmann életük során egy igen intenzív és gazdag teológiai vitát folytattak, melynek tanulságai nem érdektelenek a mai olvasóknak sem. Ennek a teológiai vitának a folyamán azonban - s ez... Tovább

Fülszöveg


HERMENEUTIKA! FÜZETEK 31.
Sorozatszerkesztő: Fabiny Tibor
Jelen füzetben Barth Bultmann teológiájával foglalkozó legreprezentatívabb munkáját tesszük magyarul közzé. Az 1952-ben keletkezett írásban Barth arra tesz kísérletet, hogy Bultmann teológiai intencióit elemezve állást foglaljon annak teológiájával kapcsolatosan. Több szempontból is igen érdekes ez az írás. Egyfelől nyomon követhető benne az a teológus, aki az Ügy szolgálatában olvas, értelmez és ítél. Másfelől viszont a figyelmes olvasóutalásokat talál benne arra nézve is, hogy a teológiai különbségek ellenére is megtalálhatók e két teológus alapvetően közös kiindulópontjai, amelyeknek figyelmen kívül hagyása csak egyszükségszerűen torz képet adhat a két teológus kapcsolatáról. Mindenképpen tekintetbe kell venni azt, hogy Barth és Bultmann életük során egy igen intenzív és gazdag teológiai vitát folytattak, melynek tanulságai nem érdektelenek a mai olvasóknak sem. Ennek a teológiai vitának a folyamán azonban - s ez mutatja emberi nagyságukat - meg tudtak maradni a kulturált emberek színvonalán, s az ügybeli nézetkülönbségeik nem akadályozták meg a szívélyes emberi kapcsolataikat.
(Részlet Ferencz Árpád előszavából) Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem