1.068.961

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Agyagmívesség

Szerző
Szerkesztő

Kiadó: Népművelési Intézet Művelődésiotthon Osztálya
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 79 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN:
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

„Mi a legtermészetesebb mozdulata az olyan embernek, akinek életében először kerül a kezébe agyag? Összenyomja, ütögeti, bevágja, megmutatja, megszorítja, összesodorja, golyót vagy apró hurkát gyúr... Tovább

Előszó

„Mi a legtermészetesebb mozdulata az olyan embernek, akinek életében először kerül a kezébe agyag? Összenyomja, ütögeti, bevágja, megmutatja, megszorítja, összesodorja, golyót vagy apró hurkát gyúr belőle. Ha megmutatják neki, hogyan kell helyesen egymás mellé illeszteni az agyagdarabokat, ezzel már rendelkezésére is áll az összes elképzelhető technológia, amit a szabadkézi eljárásokban felhasználnak" - írja Riegger a „Kezdetleges fazekasság" című könyvében.
A „KERÁMIA" című rajzgyűjteményben mi is a képzettséget, felszerelést kevésbé igénylő, egyszerűbb eljárásokat gyűjtöttük össze. A 3. lapon a hagyományos kerámiakészítés teljes folyamatát és az általunk javasolt egyszerűbb, kezdetlegesebb edénykészítés mikéntjének folyamatábráját mutatjuk be. Ez a második folyamatábra, a „b" az egész rajzgyűjtemény leegyszerűsített tartalomjegyzéke is lehet.
A válogatás az edény készítésnek elsősorban azokkal a módjaival foglalkozik, amelyek kis kézügyességgel kipróbálhatók, elsajátíthatók. Ezért a sok gyakorlást igénylő korongozást csak érintjük, a mázas edény készítéséig pedig csak egyetlen eljárásban, a japán Raku-technológiában jutunk el. A lapok fejrészén egy karikával jelöltük a könnyebb, kettővel a nehezebb feladatokat A felkiáltójel és a mellette álló szám azt jelzi, melyik részt kell elolvasnunk az itt következő írásból a jobb megértés kedvéért. A rajzok fejlécén feltüntetett „m" betű a mintalap jele, az 1-es időrendi táblán pedig megkereshetjük, mely korszakból való a mintalapunkon levő edényforma vagy díszítés.
Az összeállítást a bibliográfiában feltüntetett könyvekből - a Kecskeméti Kerámia Stúdió könyvtára, az Iparművészeti Főiskola Könyvtára és a Magyar Tudományos Akadémia könyvtára anyagából - készítettük. Vissza

Tartalom

Bevezető 4
Az agyag 5
Égetés 17
A gyakorlat 21
A fazekaskorong 31
Díszítések 38
Egyszerű mázak 46
Szárítás 49
Égetés 54
Gipsz, gipszelés 62
Raku 67
Bibliográfia 71
Szakkifejezések és idegen szavak 76
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem