Előszó
Köszöntöm a 25. születésnapját ünneplő intézmény kis- és nagydiákjait, óvódásokat, iskolásokat és hozzátartozóikat. Ritka az olyan negyedszázados évforduló, mely egyben az iskolabővítés és...
Tovább
Előszó
Köszöntöm a 25. születésnapját ünneplő intézmény kis- és nagydiákjait, óvódásokat, iskolásokat és hozzátartozóikat. Ritka az olyan negyedszázados évforduló, mely egyben az iskolabővítés és felújítás ünneplésével esik egybe.
Mi tette ezt lehetővé? Mindenekelőtt az, hogy a külső megújulást a belső korszerűsödés előzte meg. Amikor a Piros Iskola túljutott a mintegy évtizedes zsúfoltságon, az elhelyezési gondokkal küzdő időszakon, akkor azonnal az oktatás minőségi megújításán kezdtek dolgozni szülők és pedagógusok tartós egyetértésben. Az 1980-as évek végétől feladatának érezte az iskola, hogy nagyobb hangsúlyt kapjon a gyermekek iskolai életében a nevelés. Ezért programja része lett az értékközvetítés. A megszerzett ismeretek alkalmazásának a korábbinál bővebb teret adva vezették be a képességfejlesztő tevékenységeket. Nyíltan vállalták a pedagógusok, hogy a gyermekek iskolai eredményeiért elsősorban ők a felelősek. Az oktatást a diákok képessége szerinti haladási ütemhez igazították. Megnőtt az iskola iránti érdeklődés a családok körében.
A pedagógiai program, a szülők igénye és az iskoláztatási korhatár felemelése együttesen teremtették meg a szükségletét annak, hogy az általános iskolai képzést Szabadhegy városrészben is követhesse gimnáziumi oktatás. így 1996 óta 12 évfolyamon, egy épületben juthat el az ideiratkozó gyermek az érettségiig.
Az intézmény rangot vívott ki magának Győrött és városunkon túl is.
Kezdeményezője és szülőhelye a tehetséggondozást felkaroló győri Talentum Műhelynek. A Magyar Tehetséggondozó Társaság dunántúli bázisiskolája. Az Új Magyar Iskoláért Pedagógiai Egyesület dunántúli központja. Legújabban az Európa Nyelvi Díj használatára jogosult az intézmény. A Közép-Európai Oktatási Együttműködés magyarországi fejlesztő iskolája. A fejlődést a szűkösség, a rossz faépületekben történő elhelyezés akadályozta.
Győr megyei Jogú Város Önkormányzata 2001 decemberében döntő többségében arra szavazott, hogy a jelentős szakmai fejlődést bizonyító iskola helyhiányát jelentős összeggel, 458 millió Ft-tal segít felszámolni. Ezzel egy olyan intézménnyel gazdagodhat Győr város és benne Szabadhegy városrész, mely szinte minden tekintetben eleget tud tenni a közoktatás korszerű igényeinek.
Őszintén kívánom, hogy az ide tartozó családok és pedagógusok értékközvetítő és képességfejlesztő szándékai segítsék gyermekeiket egy boldog élet megalapozásához.
Vissza