1.067.073

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Józsefvárosi Önkormányzat Oktatási Bizottságának négy éve a tervek, tények tükrében (1994-1998)

Szerkesztő
Kiadó:
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 208 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN:

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A második szabadon választott önkormányzat Józsefvárosban is két nagy kihívással találta szembe magát: a közoktatás modernizálásával és a súlyos társadalmi feszültségek iskolai hatásával.
A... Tovább

Előszó

A második szabadon választott önkormányzat Józsefvárosban is két nagy kihívással találta szembe magát: a közoktatás modernizálásával és a súlyos társadalmi feszültségek iskolai hatásával.
A kilencvenes évek közoktatási helyzete drámai képet mutatott. A gyereklétszám nagyméretű csökkenése mellett az igényesebb iskolát kereső szülők is elvándoroltak a kerületi intézményekből. (Nyolcezerről ötezerre esett vissza az általános iskolások száma mintegy öt év alatt.)
Az évtized elején az Oktatáskutató Intézet által végzett szakmai elemzések a következőket mutatták a józsefvárosi iskolák gazdálkodásának vizsgálata és szervezeti értékelése után. A legfőbb probléma az volt, hogy az információáramoltatási folyamatok nem voltak megfelelő mederben, a helyi oktatásirányítók hol információszegény, hol információdömpinges helyzetben voltak, így a döntéshozatalok kényszerpályán mozogtak. Ezek kizárták a folyamatok előrejelzéséből nyerhető tapasztalatok lehetőségét a közoktatás stratégiai alakítására.
A tanügyigazgatásra és az iskolai adminisztrációra egyaránt jellemző volt, hogy túlsúlyban volt a papírmunka, illetve problémát okozott, hogy a régi rendszer szerint gyűjtött adatokat kérte és összesítette a fenntartó az intézményektől. Ezek nem voltak alkalmasak a helyi képviselők számára a megfelelő politikai döntések meghozatalához. A feladatkörök az iskolavezetéseken belül nem voltak elkülönítve. Hiányoztak az önkormányzati elgondolások, illetve a professzionális menedzseri szemlélet sem jellemezte a vezetőket. Az intézményi környezetről szólva megállapítható volt, hogy az iskolák többsége szegényes, de tisztán tartott. Látszott, hogy az iskolákat a működő intézményfinanszírozás nem tette érdekeltté az állagmegóvásban, kezdetleges reklámtevékenység és marketingmunka jellemezte az iskolákat, és nem volt közöttük kínálategyeztetés.
Az óralátogatásokon kívül más minőségellenőrző és -biztosító rendszer nem működött az iskolákban, amely az oktatás színvonalát vizsgálta volna. Ezek hiánya volt az egyik legsúlyosabb probléma, mert lehetetlenné tette az iskolák besorolását és a finanszírozás tényszerű és tárgyszerű alapokra történő helyezését. Vissza

Tartalom

Az Oktatási Bizottság tagjai 1994-1998 között 7
Bevezető 9
A feladatfinanszírozásról 12
Józsefváros Oktatási Stratégiai Koncepciója 15
Statisztikai adatok 35
Az Oktatási Bizottság 1995. évi határozatai 37
Az Oktatási Bizottság 1996. évi határozatai 63
Az Oktatási Bizottság 1997. évi határozatai 109
Az Oktatási Bizottság 1998. évi határozatai 161
Tények, tervek 205
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Józsefvárosi Önkormányzat Oktatási Bizottságának négy éve a tervek, tények tükrében (1994-1998) Józsefvárosi Önkormányzat Oktatási Bizottságának négy éve a tervek, tények tükrében (1994-1998) Józsefvárosi Önkormányzat Oktatási Bizottságának négy éve a tervek, tények tükrében (1994-1998) Józsefvárosi Önkormányzat Oktatási Bizottságának négy éve a tervek, tények tükrében (1994-1998)

A borítón bejegyzés található, kissé elszíneződött, néhány lapon aláhúzás, szövegkiemelés van.

Állapot: Közepes
2.480 Ft
990 ,-Ft 60
5 pont kapható
Kosárba