Előszó
Jóga - India világa című kiadványunk második száma a tervezettnél kicsit később jelenik meg, reméljük azonban, hogy kitűzött céljai megvalósításában nem marad el az első szám mögött sem tartalomban, sem színvonalban.
A fő téma ezúttal a Himalája hegység és néhány ott élő mester bemutatása, miközben kiemelten foglalkozunk a Himalájai Tradícióval.
Szvámí Rámának, a Himalájai Intézet (Himalayan Institute) alapítójának rövid életrajza és tanításának egy szelete mellett bemutatkozik a magyarországi Himalájai Jóga Meditáció Közhasznú Egyesület, amelynek elsődleges célja a jóga-meditáció tanítása a himalájai mesterek hagyománya szerint, Szvámí Ráma interpretációja alapján, valamint interjút olvashatunk Szvámí Véda Bháratíval, a Himalájai Tradíció jelenlegi szellemi vezetőjével, aki augusztusban immár harmadszor látogat Magyarországra.
Szvámí Ráma Tírtha életéről és tanításáról olvasva a szent hegységben élő bölcsek életébe kapunk bepillantást. A Budai Szűcs Ferenccel a Verigudlájf és a Levelek a Himalájából című kötetek szerzőjével ^készült beszélgetésben érdekes történeteket olvashatunk a Himalájáról és az ott élő Dzsungli Babáról. Bár Székelyföldről indult el hosszú útjára, Körösi Csorna Sándor élete szintén ezer szállal kapcsolódik ehhez a hatalmas hegylánchoz, hiszen évtizedeket töltött azon a vidéken, és ott is nyugszik, a dardzsilingi temetőben. De hogy valóban önsanyargató aszkéta volt-e Körösi Csorna Sándor, arra választ kaphatunk Bethlenfalvy Géza írásából. A sort az India földrajzából szemezgető írásunk zárja, amely a Himalájához, a világ legmagasabb hegyláncához kalauzolja el az olvasót, és többek között elmeséli keletkezésének legendáját, majd szót ejt néhány fontosabb zarándokhelyről.
A szent szövegeket bemutató írások sorában a második számban a Sri Guru Gítá, a Guru szent éneke válogatott versszakai kapnak helyet. A fordítás érdekessége, hogy az eredeti strófákkal megegyező szótagszámú sorok alkotják, azaz ugyanúgy énekelhető, mint az eredeti, szanszkrit változat.
A Hindu istenek rovat ezúttal Sivát mutatja be, s őhozzá kapcsolódik a Spirituális történetek témája is, amelyben együtt jelenik meg párjával, Saktival, és megismerhetjük Szatí és Párvatí legendáját.
Vissza