Előszó
Szeretném, hogy aki ezt a könyvet kezébe veszi képet kapjon a Nagyító munkájáról. Képet, mely úgy áll össze, mint a kaleidoszkóp változó világa. Vannak benne igen harsány színek s talán túl fakók is, szép formás kövek és pár csiszolatlanabb, de együtt adnak egy abban a pillanatban igaz és szép képet. Pár kő sajnos hiányzik, megbújva lapulnak a kaleidoszkóp egy sarkában, most nem látszanak, de a szerkezetben jelen vannak, mi tudunk róla, de most nem kerül a közönség elé.
Az ilyen kép magában hordja a veszélyt, hogy nem áll össze, de csalogatónak szánjuk, kapjon kedvet az Olvasó, hogy jobban megismerje, és fordítva is reméljük, hogy aki ismeri a Nagyító munkáját és szeretne többet megtudni róla, betekintést kaphat azokba a gondolatokba, melyek hozzánk tartoznak. Olvashatók szakirodalmat felvonultató összefoglalások és egyes kérdésekről folyó beszélgetések állomásai, ezzel fejezzük ki talán a legjobban, úton vagyunk, melyre itt most vissza és előre is tekintünk.
Haszonnal forgathatja ezt a könyvet mindenki, aki fiatalokkal foglalkozik, ifjúsági munkában tevékenykedik, hiszen a leírtak messze nemcsak Nagyítós programokból táplálkoznak, és önkénteseink az itt tanultakat már sok helyen kamatoztatták.
Az Alapok cikkeiben Zsolnai Anikó, a Nagyító alapítója a kompetenciafejlesztésről ír, Jelenits István 2000-ben konferenciánkon beszélt elsősorban a keresztény emberképről, ami a mi munkánknak is alapja, és Philipp Wiesehöfer, a Nagyító első lépéseinek segítője az állampolgári nevelés fontosságáról fejti ki gondolatait.
A Nagyító Alapítvány fő tevékenysége középiskolásoknak tematikus hétvégi személyiség- és közösségfejlesztő programok tartása. Ezeken az alkalmakon a résztvevők (legtöbbször középiskolai osztályok) kiscsoportban dolgoznak. Egy-egy ilyen kiscsoportot párban vezetik a Nagyító önkéntesei, akik rendszeres képzéseken vesznek részt a Nagyító szervezésében.
Vissza