Előszó
Az összeállítás a Magyar Testnevelési Főiskola Edzői Szak hallgatói számára készült, de az egyéni tanulást, a továbbképzést is segíteni kívánja.
E külföldi szakcikkek összegyüjtött ismertetése...
Tovább
Előszó
Az összeállítás a Magyar Testnevelési Főiskola Edzői Szak hallgatói számára készült, de az egyéni tanulást, a továbbképzést is segíteni kívánja.
E külföldi szakcikkek összegyüjtött ismertetése azért is szükséges, mert hasonló munka több mint tiz éve jelent meg utoljára. A kosárlabdázás az elmult években óriásit lépett előre. A hazai szakemberek közül, csak kevésnek van lehetősége hozzájutni a külföldi forditásokhoz. Ebben a munkában ezt a hiányosságot kívánom pótolni.
A szakcikkek segitséget adnak azoknak a szakembereknek, akik a csapatépités, a játék tudatossá tételében kivánnak előre lépni.
A játékrendszerek ismertetésénél több szerző elképzelését próbálom bemutatni. Ezek a cikkek főleg gondolat-ébresztők, tartalmukat a hazai viszonyokhoz, lehetőségekhez, játékosállományhoz kell alkalmazni. A szakcikkekben találunk olyan elképzeléseket, meghatározásokat, felsorolásokat, amelyek a gyakorló edzőknek igen nagy segitséget jelentenek.
A magyar kosárlabdázás szinvonalának emeléséhez sok ambiciózus, szorgalmas, magát képező és tudatosan dolgozó edzőre van szükség. Egyéni képzésükhöz, munkájukhoz segitséget kivánok adni ebben az összeállitásban.
Sportágunkban mindig jellemző volt, a fejlődés állandósága, ennek megfelelően a szakirodalom gazdagodása. Akik ezeket nem ismerik, elmaradnak, elavult, korszerütlen ismereteket tanitanak.
Ezzel a munkámmal az edzőképzés mellett lehetőséget szeretnék adni azoknak a már gyakorló edzőknek, akik törekszenek a korszerüségre, a magasabb szintü edzői munkára.
Bánki Ferenc
Vissza